7 powodów dla których wybrać

Spedytor Online

Czy kiedykolwiek korzystałeś z usług internetowego spedytora? Dokonując rezerwacji, masz do wyboru rezerwację online, na przykład na Transporteca lub tradycyjną, staromodną rezerwacji, e-mailem lub telefonicznie. Spedytor online i tradycyjny spedytor różnią się 7 rzeczami, które należy wziąć pod uwagę, dokonując rezerwacji.

1. Wybierz spedytora online żeby już teraz zacząć proces wysyłki

Podczas korzystania z usług spedytora online proces wysyłki rozpoczyna się natychmiast., Im wcześniej zamówisz usługę i rozpoczniesz faktyczny proces wysyłki, tym lepiej. Zwykle proces rozpoczyna się od komunikacji i koordynacji działań pomiędzy spedytorem i agentem wysyłki w miejscu nadania. Aby tak się stało, wymagane jest udostępnienie danych kontaktowych i danych rezerwacji.

W tradycyjnym procesie rezerwacji przedstawiciel handlowy lub agent obsługi klienta zatrudniony u spedytora musi potwierdzić rezerwację i napisać e-mail z informacjami o rezerwacji do swojego zagranicznego odpowiednika. Odpowiednik powinien następnie skontaktować się z nadawcą. Czasami zdarza się również, co jest zdecydowanie mniej korzystne dla nadawcy i odbiorcy, że spedytor poinformuje Cię o szczegółach agenta, które musisz przekazać nadawcy, żeby mógł nawiązać kontakt.

Dokonując rezerwacji za pośrednictwem internetowego spedytora, wszystkie dane kontaktowe nadawcy i spedytora w miejscu nadania, w tym imię i nazwisko, numer telefonu i adresy e-mail, są natychmiast i automatycznie udostępniane wszystkim stronom. Obejmuje to wszystkie wymagane informacje o rezerwacji, takie jak adres magazynu i nadania ładunku, umożliwiające natychmiastowe rozpoczęcie procesu wysyłki.

Co się stanie jeśli proces wysyłki zostanie przerwany?

Niestety, czasem zdarza się, że w łańcuchu logistycznym zaistnieje słabe ogniwo, w którym mogą utknąć ładunki, dokumenty lub informacje. W tradycyjnym procesie wysyłki offline ktoś w łańcuchu dostaw musi podnieść czerwoną flagę i zgłosić problem, a proces się powtarza. Zazwyczaj zdarza się to dopiero, gdy kupujący transport (Ty) poprosisz o aktualizacje, co skutkuje tym że nie można uniknąć opóźnienia.

spedytor online

Spedytor online daje ten komfort, że jeśli strona w łańcuchu dostaw nie wykona swojego zadania na czas, automatycznie rozlegnie się alarm. Dzięki temu, że technologia nam umożliwia śledzenie wszystkich części procesu wysyłki, poinformowani zostaną zarówno zainteresowana strona oraz pozostałe ogniwa w łańcuchu dostaw. W ten sposób zmniejsza się ryzyko niespodziewanego opóźnienia, które jest trudne do zlokalizowania, Oczywiście nadal może wystąpić opóźnienie, ale spedytor online poinformuje wszystkich biorących udział w procesie dostawy i szybko umożliwi to skoordynowanie działań na nowo.

2. Co widzisz, to dostajesz

WYSIWYG był popularnym skrótem w latach 80., kiedy powstały pierwsze edytory tekstu z interfejsem graficznym. Oznacza on, że na ekranie widziało się to, pojawiało się na papierze – jeśli zostało wydrukowane.

W tradycyjnym trybie rezerwacji offline przedstawiciel handlowy kontroluje proces, a usługa, którą rezerwujesz, jest zależna od tej osoby. Ponadto rozmowy offline dotyczące wymagań i świadczenia usług nie zawsze są uwzględniane w ostatecznym opisie usługi, pozostawiając miejsce na interpretację i nieporozumienia w momencie dostarczania usługi, a często także w momencie płatności.

Spedytor online gwarantuje, że dokonując rezerwacji w systemie, możesz przeglądać usługi i sprawdzać ceny oraz czasy przejazdu, a także dodawać ubezpieczenie i inne usługi, jeśli ich potrzebujesz – wszystko we własnym tempie i według wygody. Technologia nie zmienia informacji ani zakresu usług, więc gdy zamówisz usługę od drzwi do drzwi, masz gwarancję, że jest ona wykonywana od drzwi do drzwi, bez niespodzianek. Gdy znajdziesz cenę i zapłacisz online z góry, natychmiast otrzymasz fakturę, zapewniając tym samym faktyczną cenę – wartość oferty i faktury są zawsze identyczne.

3. Obsługa klienta dla wszystkich

Lepsza technologia obniża koszty transakcyjne każdego spedytora. Większość spedytorów pracujących w trybie offline, szczególnie ze względu na wysokie marże, podjęła inicjatywy mające na celu zmniejszenie liczby klientów. Celem było upewnienie się, że inwestycje są dokonywane tylko w przypadku pozytywnych wyników finansowych. Przy wyższych kosztach transakcyjnych wynik – z żalem – jest taki, że ci nieliczni i względnie niskobudżetowi klienci często otrzymują ograniczoną usługę lub nie otrzymują jej wcale.

spedytor online

Dzięki temu, że efektywna technologia i automatyzacja umożliwiają obniżenie kosztów transakcyjnych, szerszy segment kupujących transport staje się finansowo opłacalny dla świadczenia usług. Dlatego, kupując transport online, często doświadczasz wyższego poziomu obsługi klienta i osobistego zaangażowania. Spedytor online ma tę zaletę, że zapewnienia każdemu klientowi dobrego doświadczenia – niezależnie od wielkości, ponieważ zależy mu na liczbie klientów, niekoniecznie na ich wielkości.

4. Spedytor online – precyzyjne i kompletne informacje

Znaczącym czynnikiem sukcesu w międzynarodowej żegludze jest komunikacja oraz skuteczne i terminowe wysyłanie wymaganych informacji. Tradycyjni spedytorzy offline często zmagają się z tym problemem, w wyniku czego klienci doświadczają nieefektywnej komunikacji, opóźnień i niepewności. Może to prowadzić zarówno do frustracji, jak i dodatkowych kosztów.

Dzięki efektywnej technologii spedytor online zapewnia strukturę danych i dyscyplinę w całym łańcuchu dostaw. Dokładne i poprawne dane są dostępne w razie potrzeby, co zapewnia zarówno większą przejrzystość, jak i szybki dostęp do istotnych informacji.

Dokonując rezerwacji online, zyskasz więcej czasu na rzeczywistą obsługę klienta i zaoszczędzisz czas na wyszukiwanie informacji. Zarówno Ty, jak i zespół obsługi klienta korzystasz z dokładnych i kompletnych informacji, które są szybkie i łatwe do uzyskania.

5. Najlepsza sieć powiązań

Zarówno spedytor online, jak i tradycyjnie spedytorzy działają poprzez sieć agentów i partnerów zagranicznych. Tradycyjny spedytor zwykle utrzymuje długoterminową współpracę z kilkoma agentami lub z istniejącą siecią. Oferuje to ograniczoną elastyczność w zakresie zmian w krótkim okresie. Na przykład, jeśli partner został wybrany jako agent obsługi na Dalekim Wschodzie, przejście do nowego agenta z powodu awarii usługi z Hongkongu nie jest prawdopodobne, jeśli usługa z Chin kontynentalnych jest w porządku. Ta konfiguracja sprawia, że optymalizacja sieci jest mniej skuteczna, dlatego czasami spedytor będzie musiał odmówić rezerwacji. Czasem może zdarzyć się tak, że zgodzi się, pomim że usługa nie będzie wykonana na najwyższym poziomie.

spedytor online

Spedytor online nie jest zależny od sieci umów długoterminowych. Wręcz przeciwnie, jest on zależny od opinii klientów i mechanizmów wolnego rynku, a nie od regulacji, które usługi są dostępne, dla poszczególnych transakcji i trybów transportu. Informacje zwrotne od kupujących na temat transportu są natychmiast odbierane i publikowane dla wszystkich przyszłych nabywców transportu w celu podjęcia decyzji o zakupie. Jeśli jedna usługa nie otrzyma satysfakcjonujących recenzji, wypadnie z oferty, tworząc miejsce na lepszą obsługę.

Z tego powodu informacje zwrotne są konsekwentnie zgłaszane i są bardzo poważnie traktowane przez internetowych partnerów- wiedzą, że to od nich zależą.

6. Mniej znaczy więcej

Telefonując lub korespondując ze spedytorem offline, uzyskujesz informację, że każda usługa wysyłkowa ma niezliczoną ilość konfiguracji i usług. Agent musi skontaktować się z Tobą, aby zaspokoić każdą zauważoną potrzebę. Rezultat jednak często skutkuje nieoczekiwanymi opłatami, niekończącą się komunikacją e-mail i niejednoznacznymi danymi dotyczącymi daty wysyłki i dostawy. Może to powodować frustrację i dodatkowe koszty dla zamawiającego transport.

spedytor online transporteca

W przypadku internetowych usług transportowych proces składania zamówienia został uproszczony. Usługi mogą być prezentowane na jednym ekranie. Dzięki temu każdy nabywca transportu dokładnie zrozumie, co otrzyma bez dalszego wyjaśnień i nieporozumień przez e-mail lub telefon. Upraszczając usługi, spedytor online nie tylko prezentuję zakres niezbędny do zaspokojenia potrzeb większości kupujących. Masz także szansę na znacznie mniej skomplikowane ceny, co prowadzi do obniżenia ceny końcowego rozwiązania transportowego.

Gdy spedytor nie musi już wyceniać i oznaczać każdego elementu usługi transportowej, ale może raczej obliczyć całkowitą cenę za objętość lub wagę, zależną od wybranego rodzaju transportu, wszystko staje się bardziej skuteczne. A efektywność powoduje, że koszty systemu spadają.

7. Masz znaczenie

Na rynku znajduje się kilku pionierów, zajmujących się rezerwacją i spedycją online. Cały przemysł stoi przed masową zmianą, w której przejrzystość, prostota i wygoda stają się kluczowymi parametrami decyzyjnymi dla nabywców transportu.

Dla pionierów liczy się każde zlecenie. Dlatego też, gdy rezerwujesz wysyłkę online, Ty i Twoja przesyłka jesteście dla nas ważni – i poczujesz różnicę.

Czekamy na Ciebie w gronie innowacyjnych nabywców transportu, którzy pomogą Ci zarezerwować wysyłkę online.