1. Import z Chin drogą morską czy powietrzną?

Dwie zasadnicze różnice pomiędzy transportem  towarów drogą morską a drogą powietrzną, to szybkość i cena. Czas potrzebny na import towarów z Chin drogą morską wynosi średnio  35-40 dni, drogą powietrzną do 10 dni.

Korzystając  z transportu  powietrznego, cena przesyłki  obliczana jest w oparciu o jej wagę. W przypadku transportu drogą morską, cena przesyłki zależy od jej objętości, którą zwykle podaje się w metrach sześciennych. Należy spodziewać się, że cena transportu drogą powietrzną będzie około 10-15 razy droższa od transportu drogą morską.

2. Kogo wybrać?

Kiedy już zdecydujesz się na formę transportu musisz wybrać odpowiednią firmę, której powierzysz swoją przesyłkę. Na tym etapie należy rozważyć stosunek oferowanej ceny do jakości.

Wiele firm spedycyjnych posiada w zakresie swoich usług import z Chin. Kiedy jednak porównamy ceny takiej usługi, okaże się, że istnieją pomiędzy nimi ogromne różnice. Aby uniknąć rozczarowań wynikających z naliczania dodatkowych opłat, o których wcześniej nie zostaliśmy poinformowani, należy ustalić z firmą spedycyjną końcową cenę transportu zawierającą wszystkie koszty wraz z gwarancją o jej niezmienności.

Wysoka cena usług nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Dlatego przed skorzystaniem z usługi transportu, warto dokładnie sprawdzić firmę transportową na przykładzie doświadczenia i zadowolenia wcześniejszych klientów.

Należy pamiętać, że w Unii Europejskiej obowiązują inne zasady transportu towarów niż w krajach spoza Europy. Import i eksport dla określonych towarów może wymagać specjalnych odpraw.

Import z Chin

3. Na co zwracać uwagę?

Oferta producenta która obejmuje obsługę wysyłki towaru z Chin do Polski, może wydawać się praktycznym rozwiązaniem, jednak mogą z tego tytułu wyniknąć nieprzyjemności związane z dodatkowymi kosztami, które często przewyższają koszty samego transportu.

Radzimy aby proces ten był objęty warunkami EXW lub FOB. Jeśli nie chcesz dopłacać, upewnij się, że cena na którą się godzisz obejmuje wszystkie koszty (all-in).

Jako czas wysyłki spedytorzy często podają czas dostarczenia towaru do najbliższego portu a nie końcowego adresu odbiorcy.  Ładunek często jest opóźniony ponieważ przechodzi długie odprawy celne i musi jeszcze zostać wysłany do odbiorcy.

Na stronie możesz porównać oraz zamówić transport z Chin. Oferowane ceny uwzględniają wszystkie koszty transportu. Dajemy Ci gwarancję, że cena nie ulegnie zmianie i nie zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami.

Czas dostawy podawany jest z uwzględnieniem odpraw, dlatego nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe opóźnienia.  Pracujemy ze sprawdzonymi agentami oferującymi import z Chin, dlatego jesteśmy przekonani o wysokiej jakości naszych usług.  Oznacza to, że w każdej chwili jesteśmy gotowi do natychmiastowego zlecania Twojej wysyłki bez ryzyka opóźnień i dodatkowych kosztów.