Przyłącz się do Transporteca

Sprzedawaj usługi transportowe online

Czy ograniczenie się do tradycyjnego marketingu i przedstawicieli handlowych wpływa na ograniczony zasięg dotarcia do Twoich potencjalnych klientów? Nabywcy transportu coraz częściej szukają usług przewozowych za pomocą internetu. Czy masz pewność, że wyszukując usługi, klienci natrafią na Twoją ofertę? Jeśli tak się stanie, czy jesteś pewny, że sfinalizują rezerwację transportu? Przeczytaj, jak możesz sprzedawać usługi transportowe online w wydajny sposób!

Czy warto sprzedawać usługi transportowe online?

Zostało udowodnione, że sprzedaż online zapewnia nawet trzykrotny wzrost sprzedaży w stosunku do średniej  w branży transportowej. Wykorzystanie tego dodatkowego kanału sprzedaży internetowej nie tylko zmniejsza koszty spedytora, ale także zwiększy wydajność poprzez standaryzację procesu rezerwacji i wyeliminowanie ryzyka zaległych płatności.

Transporteca obsługuje ponad 10 000 zamówień wysyłkowych miesięcznie. Oferując swoje usługi transportowe online, będziesz uczestniczyć we wszystkich zamówieniach, z możliwością dopasowania oferowanych usług. Nasz natychmiastowy system wyceny zapewnia, że Twoje usługi są automatycznie oferowane potencjalnym klientom. Sprzedawaj transport online – nie będziesz spędzał ani minuty na sporządzaniu ofert i dedykowanych wycen.

sprzedaż transportu online

Kiedy Twoja oferta zostanie zarezerwowana, Ty i Twoja firma zostaniecie natychmiast powiadamiani i możecie rozpocząć zlecenie bez obawy o solidność klientów – Transporteca już otrzymała płatność w Waszym imieniu.

Jeśli chcesz zmienić swoje usługi lub ceny, możesz zaktualizować je online w czasie rzeczywistym. Ponieważ wszystkie rezerwacje są wysyłkami od ręki, nie ma powodu, aby brać pod uwagę okres ważności ceny lub jej zmianę.

Wyobraź sobie, że oferując usługi LCL z Chin do Wielkiej Brytanii, otrzymujesz natychmiastowy dostęp do 35 000 rezerwacji dokonywanych rocznie przez małe i średnie przedsiębiorstwa. A teraz pomyśl co by się stało, gdybyś dodał również usługi  transportu ciężarowego z Włoch, usługi ekspresowe do USA lub wszystkie pozostałe usługi z oferty Twojej firmy? Jak zmieniłoby to zasięg dotarcia Twojej oferty?

Jak to działa?

Transporteca to przede wszystkim prostota. Ułatwiamy spedytorom, rozpoczęcie sprzedaży usług online:

Dajemy Ci kontrolę nad usługami transportowymi w czasie rzeczywistym za pośrednictwem naszego dedykowanego pulpitu Transporteca, hostowanego na naszych bezpiecznych serwerach.

Możesz dostosować opłaty i stawki frachtowe, aby dopasować się do swoich możliwości i strategii cenowej w czasie rzeczywistym.

Rezerwacje są zawsze kompletne a wszystkie płatności dokonane z góry.

transport morski

Czego oczekujemy?

To proste: klienci firmy Transporteca oczekują usługi, za którą płacą. My oczekujemy od Ciebie, że dostarczysz tę usługę.

Oprócz utrzymywania oferty usługowej na dedykowanym pulpicie nawigacyjnym Transporteca, istnieje kilka dodatkowych, formalnych wymagań dotyczących uczestnictwa:

Możesz oferować tylko uznane usługi transportowe online, które wykonujesz za pośrednictwem własnej sieci lub agencji partnerskich

Musisz być przygotowany na dostarczanie najwyższej jakości usług klientom internetowym, gdzie kluczową rolę odgrywa proaktywna komunikacja.

Powinieneś być otwarty na otrzymywanie ocen i recenzji twoich usług, które Transporteca także udostępnia publicznie.

Nie ma wymagań dotyczących sprawozdania z wykonania poszczególnych etapów transportu, ale w przypadku opóźnienia spowodowanego przez Ciebie, Twoich agentów lub dostawców, klient musi zostać natychmiast powiadomiony, a Ty masz obowiązek niezwłocznie zaproponować działania naprawcze.  

spedytor

Gotowy do rozpoczęcia współpracy z nami?

Jeśli jesteś średnią lub dużą firmą spedycyjną lub przewozową, posiadającą ugruntowaną pozycję na rynku i oferującą uznane usługi transportowe, aby przedstawić swoją ofertę również na Transportece – proces jest prosty:

  1. Wyślij nam krótki opis Twojej firmy i usług, które zamierzasz oferować online. Szczegóły dostępne na naszej stronie.
  2. Przedstawiciel Transporteca skontaktuje się z Tobą w celu weryfikacji Twoich usług.
  3. Kiedy Twój profil spedytora zostanie utworzony w Transporteca, otrzymasz szczegóły logowania do dedykowanego panelu kontrolnego.
  4. Konfigurujesz usługi i ceny, które chcesz oferować online

Po zaakceptowaniu naszych warunków korzystania z usług, Twoja oferta jest dostępna dla klientów online, i jednym kliknięciem mogą rozpocząć rezerwację. Prezentacja usług i stawek jest prosta, a jej edycja bardzo intuicyjna poprzez dostępny panel sterowania. Transporteca została opracowana w celu uproszczenia procesu rezerwacji usług transportowych dla klientów, a dla firm spedycyjnych i transportowych w celu prostej prezentacji oferty i efektywnego kanału jej dotarcia.

Po zatwierdzeniu zgłoszenia możesz otrzymać pierwsze rezerwacje online już w ciągu 90 minut.

usługi transportowe online

Co nas wyróżnia?

Nadal nie jesteś przekonany? Jeśli zastanawiasz się nad różnymi opcjami sprzedaży usług online, zapoznaj się z krótkim podsumowaniem powodów, dlaczego warto nawiązać współpracę z Transporteca:

Transporteca jest jedynym portalem, umożliwiającym natychmiastową wycenę transportu, obejmującym zarówno fracht morski, transport ciężarowy,oraz usługi ekspresowe dla spedytorów w Europie.

Współpracując z Transporteca, możesz otrzymać pierwsze rezerwacje Twoich usług już w ciągu 90 minut. Nie trzeba tworzyć żadnych wewnętrznych systemów.

Dzięki dedykowanemu kokpitowi Transporteca masz pełną kontrolę nad usługami i wyceną swojej oferty online.

Nie ponosisz żadnego ryzyka związanego z prezentacją usług transportowych na Transporteca – dokonujesz opłaty tylko za rezerwacje, które zostaną zrealizowane.

Transporteca już odniosła sukces w Skandynawii i obecnie rozszerza się na resztę Europy.

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również 3PL NewsThe Most Promising Startups in Logistics (tekst w języku angielskim).