transporteca

Zespół

Mam na imię Morten i jestem twórcą Transporteca. W 2012 roku, po 12 latach w A.P. Møller – Mærsk, w tym 8 latach za granicą, zdecydowałem się na realizację mojego marzenia o zostaniu przedsiębiorcą. W Mærsk pełniłem wiele ról jako doświadczony pracownik, głównie w dziale logistycznym, zarówno w Azji, jak i w Europie.

Od 2007 do 2010 roku byłem kierownikiem operacyjnym Damco w Azji Południowej, gdzie miałem przyjemność kierowania zespołem logistycznym składającym się z 300 pracowników. Byłem także odpowiedzialny za koszty transportu wynoszące około 400 milionów koron duńskich rocznie. Następnie przejąłem odpowiedzialność za światową sprzedaż i największych klientów Damco w sektorze technologii, który to generował obrót w wysokości ponad 900 milionów koron duńskich rocznie.

W ramach mojej wcześniejszej kariery zdobyłem doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i byłem odpowiedzialny za międzynarodowy program szkolenia stażystów A.P Møller – Mærsk, MISE, z 250 uczestnikami z 67 krajów.

Jeżeli chodzi o wykształcenie uniwersyteckie, to posiadam wykształcenie z dziedziny handlu i ekonomii i ukończyłem dwa kierunki (duń. HD-uddannelser) Kopenhaskiej Wyższej Szkoły Handlu (duń. Københavns Handelshøjskole) – handel międzynarodowy i finanse. Ponadto byłem uczestnikiem Mærsk International Shipping Education i uzupełniałem na bieżąco moje wykształcenie szkoleniami dla kadry kierowniczej oraz szkoleniami dotyczącymi sprzedaży.

 

Nazywam się Thorsten i jestem w branży transportowej i logistycznej od prawie 15 lat, z czego 9 lat spędziłem w Maersk Line na różnych stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością operacyjną, sprzedażą i zarządzaniem strategicznym.

W tym okresie nabyłem dużego doświadczenia z projektowaniem, zarządzaniem i optymalizowaniem światowych świeci dla kontenerowych linii żeglugowych.

Posiadam czarny pas LEAN Six-Sigma i pracowałem długo jako doradca w dziedzinie optymalizacji procesów specjalizując się w firmach transportowych.

Posiadam wykształcenie transportowe zdobyte u A.P. Møller – Mærsk. W 2007 roku ukończyłem organizację (duń. HD i Organisation) w Wyższej Szkole Handlu w Kopenhadze (duń. Handelshøjskolen i København), a w 2009 roku uzupełniłem moje wykształcenie o dyplom dziennych studiów podyplomowych MBA uczelni IMD w Szwajcarii.

Zajmowałem się wcześniej startupem w branży transportowej i przez wiele lat byłem aktywnym inwestorem w branży turbin wiatrowych.