Bezpośredni transport w obrębie UE

Transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki, eksponatów wystawienniczych lub innych delikatnych przedmiotów wymaga dużego doświadczenia i dużej ostrożności. Kierowcy Transporteca to specjaliści w międzynarodowym transporcie dzieł sztuki, a także gwarancja profesjonalnego podejścia w transporcie delikatnych i kruchych ładunków.

Transport dzieł sztuki nie musi być trudny. Jeśli jesteś w stanie spakować swoje dzieła sztuki i przygotować je bezpiecznie do transportu, to Transporteca może zaoferować kilkuletnie doświadczenie, dobrą obsługę klienta, śledzenie samochodu w czasie rzeczywistym, a także, co nie mniej ważne, gwarantujemy brak przeładunku Twoich towarów, co jest niezbędnym warunkiem wstępnym aby twoje towary dotarły bezpiecznie do żądanego miejsca przeznaczenia. Wiemy o tym na podstawie wieloletnich doświadczeń, które pokazują, że ogromna większość szkód ma miejsce podczas przeładunków, w trakcie których często obsługa magazynów obchodzi się nieostrożnie z ładunkiem.

Odbiór i dostawa z usługą Transporteca „Bezpośredni Van”

Odbiór i dostawa twoich dzieł sztuki odbywa się przy krawężniku – znanym również jako usługa „od krawężnika do krawężnika„. W związku z tym Twoim obowiązkiem jest, aby twoje dzieła sztuki były gotowe przy krawężniku, gdy kierowca Transporteca dotrze pod twój adres. Oznacza to również, że ty lub twój przedstawiciel musicie być obecni przy odbiorze. Twoje przedmioty muszą zostać też bezpiecznie zapakowane i przygotowane do transportu. Co więcej, konieczne jest, abyś Ty lub odpowiedni odbiorca byli obecni przy dostawie. Jesteś także odpowiedzialny za przeniesienie twoich eksponatów od krawężnika w miejscu dostawy do środka. Pomoc w przenoszeniu towarów z/do domu lub z/do magazynu jest dostępna za dodatkową opłatą. Należy to jednak zarezerwować tę usługę i opłacić ją z góry, aby można było wziąć to pod uwagę przy planowaniu rozkładu jazdy kierowcy.

Przedziały czasowe dla dostawy i odbioru

Gdy prześlesz zapytanie dotyczące oferty na transport dzieł sztuki przez naszą stronę internetową, nasz zespół obsługi odpowie z gotową ofertą i oczekiwanym trzydniowym przedziałem czasowym na odbiór i dostawę. Należy pamiętać, że nie możemy podać dokładnej daty odbioru z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ każda trasa jest planowana i dostosowywana na podstawie otrzymanych rezerwacji transportowych.

W miarę zbliżania się transportu, mogą pojawić się małe korekty. Zależy to od ilości dokonanych rezerwacji na trasie i odległości miejsc odbioru i dostawy od zakładanej trasy. Zapewniamy, że będziemy informowali Cię na bieżąco o wszelkich zmianach, które mogę wystąpić.

transport dzieł sztuki

Im bardziej zbliżamy się do daty odbioru, tym dokładniej możemy określić dzień i godzinę przyjazd kierowcy. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić dwugodzinny czas na odbiór nie później niż dzień wcześniej.

Zwracamy również uwagę, że mogą wystąpić nieprzewidziane incydenty poza kontrolą kierowcy, co może spowodować opóźnienia w rozkładzie jazdy. Są to czynniki, takie jak korki na autostradzie, przebita opona, wypadki drogowe i złe warunki pogodowe. Zawsze jednak staramy się uwzględnić dodatkowy czas na naszych trasach, aby przewidzieć ewentualne opóźnienia.

Bezpieczne pakowanie i przygotowanie dzieł sztuki do transportu

Szczególnie w transporcie delikatnych przedmiotów, eksponatów i dzieł sztuki, bardzo ważne jest, aby twoje przedmioty były bezpiecznie zapakowane i przygotowane do transportu.

Transport dzieł sztuki ma w tym zakresie specjalne wymagania w zależności od rodzaju artefaktu i jego kruchości. Sztuka, która jest ciężka i wytrzymała, taka jak filary, skrzynie i solidne, antyczne meble, może łatwiej wytrzymać zakręty i hamowanie w trakcie długiego transportu, dlatego wymagania dotyczące pakowania są mniej surowe.

Jednak wymogi pakowania kruchych i delikatnych dzieł sztuki, takich jak obrazy, wyroby rękodzielnicze, szkło, lampy i kruche rzeźby są większe. Takie przedmioty muszą być starannie zapakowane. Rzeczy, które nie są odpowiednio zapakowane i zabezpieczone do transportu, będą niewątpliwie bardzo podatne i narażone na zwiększone ryzyko uszkodzeń podczas długiego transportu.

Dlatego pamiętaj, aby bezpiecznie zapakować swoje dzieła sztuki do transportu – szczególnie, gdy przewozisz wartościowe i delikatne przedmioty. Na przykład, możesz zrobić lub kupić skrzynię (drewniane pudełko) w celu ochrony. Możesz też owinąć swoje przedmioty w ręczniki, pościel, folię bąbelkową, karton, koce, poduszki lub tym podobne. Na podstawie konkretnej przesyłki musisz ocenić, który rodzaj opakowania najlepiej będzie ochraniał Twoje dzieła sztuki.  

transport dzieł sztuki

Zalety usługi „Bezpieczny Van” dla przewozu dzieł sztuki

Niezależnie od Twoich konkretnych potrzeb transportowych, oferujemy pomoc przy każdej Twojej przesyłce. Kiedy dzieła sztuki są bezpiecznie zapakowane do transportu, usługa firmy Transporteca „Bezpośredni Van” jest najlepszym sposobem na bezpieczny transport dzieł sztuki, w szczególności dlatego że:

 • Gwarantujemy brak przeładowania podczas transportu: Twoje dzieła sztuki są odbierane i dostarczane w tej samej furgonetce.
 • Mamy duże doświadczenie w obsłudze transportu dzieł sztuki i innych delikatnych przedmiotów.
 • Zarządzamy własnymi samochodami dostawczymi, a nasi kierowcy pracują wyłącznie dla Transporteca.
 • W naszych rozkładach czasu obliczamy dodatkowy czas – zarówno w celu uwzględnienia opóźnień, jak i zapewnienia, że ​​nasi kierowcy mają najlepsze warunki pracy.

Ponieważ Twoim obowiązkiem jest przygotować i spakować swoje dzieła sztuki bezpiecznie do transportu, Transporteca może zaoferować znacznie tańszą cenę niż tradycyjne firmy przeprowadzkowe. Często firmy pobierają duże kwoty, aby zapewnić pakowanie Twoich ładunków w Twoim imieniu, podczas gdy możesz zrobić to sam dużo taniej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej usłudze transportu „Bezpośredni Van” lub masz pytania dotyczące konkretnego transportu, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem obsługi klienta.

Transport dzieł sztuki – przykłady cen

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych cen za transport dzieł sztuki:

Transport obrazu ze Szczecina do Londynu (1350 km – 0,25 m³ – 7 kg) PLN 834 z VAT
Transport trzech rzeźb z Tuluzy (Francja) do Krakowa (2060 km – 2,5 m³ – 117 kg) PLN 3,075 z VAT
Transport eksponatów z wystawy sztuki z Łodzi do Berlina (510 km  – 9,3 m³ – 334 kg) PLN 4,982 z VAT

transport dzieł sztuki

Transporteca oferuje transport większość przedmiotów w kategorii dzieła sztuki, na przykład:

 • Obrazy
 • Wazy
 • Ceramika i inne wyroby rzemieślnicze
 • Rzeźby i posągi
 • Antyczne meble
 • Lampy
 • Kolumny
 • Eksponaty z wystawy

Szukasz ceny na transport sztuki? Najpierw wybierasz, czy powinieneś przewozić sztukę jako firma czy osoba prywatna:

Firmy charakteryzują się tym, że są zarejestrowane na podatek VAT i są otwarte do odbioru i dostawy w normalnych godzinach pracy.

Następnie zostaniesz automatycznie wysłany na właściwą stronę, na której możesz wprowadzić to, co potrzebujesz do transportu. Wyślemy ci niewiążącą ofertę, zwykle w ciągu kilku minut, ale w niektórych przypadkach może to potrwać do tygodnia.

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu ekranu, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta telefonicznie lub e-maila.

Ubezpieczenie transportu: zapewnij największą ostrożność!

Transporteca zawsze zaleca wykupienie ubezpieczenia transportowego- zwłaszcza jeśli chodzi o transport dzieł sztuki. Głównym powodem, między innymi, jest to, że dzieła sztuki mają często wysoką wartość. Dzięki ubezpieczeniu transportowemu masz zagwarantowane pełne odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty.

Natomiast, jeśli nie jesteś objęty ubezpieczeniem transportowym, masz prawo do bardzo ograniczonej rekompensaty, jeśli cokolwiek stanie się z Twoją przesyłką. Jest to związane z ograniczoną odpowiedzialnością przewoźników, określoną w konwencji CMR dotyczącej umów przewozu towarów w międzynarodowym transporcie drogowym. Dzięki wykupieniu ubezpieczenia bez wątpienia uzyskasz najlepszą gwarancję przy zakupie transportu.

Można to łatwo zrobić po dokonaniu rezerwacji transportu na stronie internetowej Transporteca. Wystarczy, że podasz wartość przewożonych dzieł  sztuki bezpośrednio na stronie, po czym system obliczy twoją cenę ubezpieczenia.

Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z zakupu ubezpieczenia transportowego.

transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki z usługą Transporteca „Bezpośredni Van”

Potrzebujesz bezpośredniej usługi transportowej w obrębie UE? Transporteca oferuje profesjonalny transport dzieł sztuki z naciskiem na bezpieczeństwo transportu. Wejdź na naszą stronę poświęconą transportowi dzieł sztuki, podaj swoje dane i otrzymaj niewiążącą ofertę transportową.

Usługa „Bezpośredni Van” Transporteca działa na terenie Europy i może zapewnić bezpieczny transport większości eksponatów i dzieł sztuki, o ile nie przekraczają one wymiarów furgonetki lub ograniczeń przyczepy, lub są niebezpieczne dla samochodu lub kierowcy. Więcej informacji na temat procesu transportu można znaleźć w naszym poście na temat usługi „Bepośredni Van” Transporteca.

Możesz zarezerwować i zapłacić za transport bezpośrednio w Internecie, a kiedy zbliża się data odbioru, nasz dedykowany zespół obsługi klienta skontaktuje się z Państwem z informacją o przewidywanym przedziale czasowym na odbiór i dostawę.

Zapraszamy do kontaktu z nami.