Transport w obrębie UE

Bezpośredni Van

Decydując się na rozwiązanie transportowe „Bezpośredni Van” firmy Transporteca, kupujesz miejsce w furgonetce z kierowcą, który transportuje Twoje towary na terenie UE. Otrzymujesz korzyści płynące ze wspólnego załadowania samochodu razem z innymi klientami. Oznacza to korzystną cenę, dobrą komunikację i dostęp do naszego zespołu obsługi klienta, który zawsze dokładnie wie, gdzie są Twoje towary. Jednocześnie gwarantujemy, że twoje towary pozostaną w tym samym samochodzie od ich odbioru do dostawy, bez przeładowywania podczas transportu, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia.

Kiedy musisz przewieźć towary w obrębie UE, masz do wyboru różne rozwiązania transportowe i warto poznać ich zalety i wady. Ten post przedstawi rozwiązanie transportowe „Bezpośredni Van”, opracowane przez Transporteca, i porówna je z alternatywnymi rodzajami transportu.

Samochód dostawczy z kierowcą

Rozwiązanie transportowe „Bepośredni Van” składa się z sieci pojazdów, które działają na stałych trasach w całej UE, w 100% kontrolowanych przez Transporteca. Cała komunikacja, planowanie tras i harmonogramów są obsługiwane przez zespół obsługi klienta Transporteca. Pozwala to kierowcom skupić się na tym, co najważniejsze w ich zadaniu: Aby prowadzić i zapewniać skuteczny i szybki transport.

Jak każde rozwiązanie transportowe, również to ma pewne zalety i wady, o których należy pamiętać przed podjęciem decyzji o transporcie ładunków.

Zalety usługi „Bezpośredni van”

Zalety usługi „Bezpośredni Van” obejmują:

 • Brak przeładunków, które minimalizują ryzyko uszkodzeń i zagubień towarów.
 • Ograniczone wymagania dotyczące przygotowania i pakowania towarów, które zmniejszają zarówno czas, jak i koszty przygotowania przesyłki.
 • Korzystne ceny, które są o 50-80% niższe od ofert tradycyjnych firm przeprowadzkowych.
 • Dostępność dla wszystkich – zarówno klientów prywatnych, jak i firm.
 • Brak ograniczeń dotyczących rodzajów ładunków, o ile może on zostać załadowany do furgonetki.
 • Dobra komunikacja przed, w trakcie i po transporcie.
 • Śledzenie GPS położenia furgonetki i ładunku.
 • Odbiór i dostawa w ramach dwugodzinnego, z góry ustalonego przedziału czasowego.

Brak przeładunków, które minimalizują ryzyko uszkodzeń i zagubień towarów
Zdecydowana większość uszkodzeń ma miejsce podczas przeładunków. Po prawidłowym załadowaniu przesyłki do furgonetki, ciężarówki lub kontenera zasadniczo nie ma ryzyka uszkodzenia podczas samego transportu. Jedną z największych zalet usługi „Bezpośredni Van” jest to, że twoja przesyłka jest odbierana i dostarczana przez ten sam samochód. Innymi słowy, kiedy twoja przesyłka zostanie załadowana do pojazdu, nie zostanie przeładowana do innego pojazdu lub przekazana do centrum przeładunkowego. Minimalizuje to znacznie ryzyko uszkodzeń i zagubienia.

Ograniczone wymagania dotyczące przygotowania i pakowania towarów, które zmniejszają zarówno czas, jak i koszty przygotowania przesyłki
Kolejną korzyścią płynącą z usługi „Bepośredni Van” jest to, że bierzesz udział w załadunku i rozładunku furgonetki. Oznacza to, że możesz być świadkiem jak Twoje towary są obsługiwane. Wszystko zarządzane jest ręcznie przez doświadczonych kierowców, co gwarantuje brak obsługi maszyny, na przykład za pomocą wózka widłowego lub przenośnika. To sprawia, że wymagania dotyczące zabezpieczenia i pakowania są minimalne w porównaniu z innymi rodzajami transportu. Oszczędza to czas i pieniądze potrzebne na przygotowanie przesyłki.

Oszczędności na poziomie 50-80% w porównaniu do tradycyjnych firm przeprowadzkowych
Ceny za usługę „Bezpośredni Van” są obliczane na podstawie objętości i wagi towarów, a także odległości. Jedną z głównych różnic w porównaniu z tradycyjną firmą przeprowadzkową jest to, że firmy te często potrzebują kilku osób do zarządzania pakowaniem, przenoszeniem i rejestrowaniem twoich rzeczy osobistych.

bezpośredni van

„Bezpośredni Van” jest bardzo prostą usługą, co oznacza, że sam odpowiadasz za przygotowanie twojej przesyłki. Jeśli nie uzgodniono inaczej, musisz upewnić się także, że twoje towary są gotowe do odbioru przy krawężniku, gdy przyjedzie zamówiony van. Podobnie, chyba że uzgodniono inaczej, musisz mieć możliwość odebrania towarów przy krawężniku w momencie dostawy. To oczywiście zmniejsza koszty, dlatego możesz oczekiwać, że usługa „Bezpośredni Van” będzie Cię kosztować o 50-80% mniej niż w przypadku tradycyjnej firmy przeprowadzkowej.

Dostępność dla wszystkich – zarówno klientów prywatnych, jak i firm
Większość opcji transportu jest niestety oferowana tylko w przypadku klientów biznesowych. Jest to spowodowane tym, że większość usług transportowych oferuje odbiór i dostawę do magazynów z dokami załadunkowymi, wymagają elastycznego odbioru i dostawy w godzinach pracy. Ze względu na nieostrożne obchodzenie się z towarami wymagają one profesjonalnego opakowania, aby uniknąć szkód.

Nie ma to miejsca w przypadku usługi „Bezpośredni Van” Transporteca. To rozwiązanie transportowe jest dostępne zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm – dla wszystkich, którzy potrzebują transportu międzynarodowego w granicach UE.

Brak ograniczeń dotyczących rodzajów ładunków
Często istnieją ograniczenia dotyczące tego, jakie rodzaje towarów akceptują firmy kurierskie i przewozowe. Dzięki usłudze „Bezpośredni Van” możesz przewozić wszystko, co mieści się w furgonetce. Jedynym wyjątkiem są produkty, które mogą zgnić w trakcie transportu (produkty z krótką datą ważności) lub zagrażają kierowcy lub samochodowi (np. łatwopalne ciecze). Mogą istnieć wymagania dotyczące pakowania i przygotowania przesyłki, ale z reguły nie ma ograniczeń dotyczących rodzajów towarów.

Dobra komunikacja, śledzenie przesyłki i odbiór w przedziale dwóch godzin
Ponieważ zespół obsługi klienta Transporteca jest odpowiedzialny za całą komunikację z klientami i kierowcami, możemy zapewnić właściwą i terminową komunikację zarówno przed, w trakcie i po wykonaniu transportu.

Szczegółowe planowanie trasy i śledzenie GPS wszystkich samochodów dostawczych oznacza, że z wyprzedzeniem możemy zaoferować 2-godzinny przedział czasu na odbiór i dostawę w odpowiednich terminach. Możemy także wysłać wiadomość tekstową na pół godziny przed przybyciem kierowcy pod twój adres . Dzięki temu nie musisz spędzać całego dnia czekając na kierowcę.

Ograniczenia rozwiązania „Bezpośredni Van”

Oczywiście istnieją również przesyłki, dla których rozwiązanie transportowe „Bezpośredni Van” nie będzie idealne. Oprócz przesyłek, które wymagają odprawy celnej (tj. do/z UE), należy pamiętać o następujących ograniczeniach:

 • Czas przewozu może być dłuższy niż w przypadku innych środków transportu, a usługa „Bezpośredni Van” nie oferuje codziennych transportów.
 • Wymagana jest pewna elastyczność w zakresie odbioru i dostawy, ponieważ należy to zrobić, gdy furgonetka znajduje się w odpowiednim obszarze.
 • Jest to usługa typu krawężnik-krawężnik, co oznacza, że ​​odbiór i dostawa odbywa się przy krawężniku, chyba że uzgodniono wcześniej z wyprzedzeniem.
 • Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia transportowego, ponosisz pełne ryzyko na wypadek wszelkich incydentów z powodu nieprzewidywalnych okoliczności lub działania siły wyższej.
 • W usłudze „Bezpośredni Van” niemożliwa jest obsługa towarów na paletach.

Towar wymagający szybkiej dostawy
Standardowa podróż z południa na północ Europy i z powrotem ma potrwać około 18 dni. W usłudze czasami są oferowane cotygodniowe odjazdy, innym razem co miesiąc. W związku z tym usługa „Bezpośredni Van” nie jest odpowiednia dla przesyłek wymagających szybkiej dostawy. Takie przesyłki będą korzystać z alternatywnego środka transportu, który przedstawimy w dalszej części tego artykułu.

Odbiór i dostawa przy krawężniku
W przypadku tej usługi odbiór i dostawa odbywa się “przy krawężniku”, chyba że ustalono inaczej z wyprzedzeniem. W związku z tym należy zapewnić pomoc przy załadunku i rozładunku ładunku. Jeśli nie jesteś dostępny, aby pomóc lub nie możesz oczekiwać na przesyłkę przy krawężniku, być może potrzebujesz usług tradycyjnej firmy przeprowadzkowej.

Kierowca chętnie pomoże w przeniesieniu kilku większych rzeczy, takich jak sofy, które wymagają większej ilości osób do noszenia. Aby uzyskać dodatkową pomoc, należy zarezerwować ją z wyprzedzeniem ze stałą stawkę godzinową.

Ryzyko związane z brakiem ubezpieczenia transportowego
Transporteca oferuje ci zakup dodatkowego ubezpieczenie transportu podczas rezerwacji online. Jeśli, wbrew naszej rekomendacji, nie kupisz ubezpieczenia transportowego, podejmiesz pełne ryzyko związane z transportem. Zgodnie z prawem, w przypadku rzeczy osobistych, odpowiedzialność Transporteca jest ograniczona do uszkodzeń i strat wynikających z zaniedbania, a w przypadku towarów handlowych obowiązują limity zgodnie z konwencją CMR. Jednak całe twoje ryzyko można wyeliminować, wykupując ubezpieczenie transportowe przy zamawianiu transportu – więcej informacji na ten temat w dziale ubezpieczenia w dalszej części tego postu.

Towary paletyzowane
Kierowcy nie mogą załadować palet do samochodów dostawczych. Wszystkie samochody dostawcze są pakowane ręcznie, a kierowcy nie posiadają wózków paletowych, dlatego zdecydowaliśmy się nie akceptować towarów na paletach. Dlatego, jeśli masz paletę towarów, pamiętaj, że tylko same towary zostaną załadowane do furgonetki, a paleta zostanie pozostawiona pod adresem odbioru.

bezpośredni van

Czas transportu i ustalone trasy

Transporteca planuje trasy zgodnie z potrzebami transportowymi. Przykład standardowej trasy rozpoczyna się w Maladze, dalej do Lizbony, z kontynuacją przez Portugalię, Hiszpanię i Francję do Londynu, a następnie przez Belgię, Holandię i Niemcy aż do Polski. Następnie podróż powrotna na południe przez wschodnie Niemcy i Austrię, dalej przez północ Włoch, gdzie van przejeżdża przez Weronę, a następnie kieruje się na południowy zachód przez południową Francję do Barcelony, a następnie wraca na południowe wybrzeże Hiszpanii.

Podróż taka jak ta, obejmująca czas załadowania i rozładowania przesyłek, dodatkowy czas na zajęcie się nieprzewidzianymi zdarzeniami, a także konieczność przestrzegania przez kierowce przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku, zaplanowano na 18 dni. Liczba samochodów dostawczych, które jeżdżą w tym samym czasie, zależy od liczby otrzymanych rezerwacji transportowych. Jednak naszym celem jest zaoferowanie co najmniej jednego wyjazdu co tydzień.

Otrzymana wycena za transport „Bezpośredni Van” będzie zawierała informacje o następnym dostępnym odbiorze, jak również o przewidywanym czasie transportu. Dokładamy wszelkich starań, aby zorganizować odbiór towarów przez pierwszy dostępny samochód lub najpóźniej w ciągu czterech tygodni. Oczywiście możesz również zarezerwować miejsce w naszych samochodach dostawczych, które są planowane na kolejne tygodnie.

Czas tranzytu rozpoczyna się od odbioru i daje wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać. Oto kilka przykładów czasów przejazdu z wykorzystaniem naszą usługi „Bezpośredni Van”:

Z Lizbony do Londynu – 6 dni
Ze Szczecina do Malagi – 13 dni
Z Gdańska do Werony – 10 dni
Z Berlina do Barcelony – 9 dni

Czas odbioru i dostawy zawsze planowane są z wyprzedzeniem. W ten sposób masz zagwarantowany dwugodzinny przedział czasowy, w którym kierowca dotrze pod Twój adres.

Przykładowe ceny

Cena transportu zależy od ilości towarów, ich wagi, odległości, którą mają pokonać, oraz od tego, jak daleko odbiegają adresy odbioru i dostawy od „standardowej” trasy. Kiedy poprosisz o wycenę na stronie Transporteca, zobaczysz cenę natychmiast na ekranie lub otrzymasz wycenę za pośrednictwem e-mail w ciągu jednego dnia roboczego.  Poniżej przedstawiamy kilka przykładów cen różnych typów towarów na różnych trasach:

20 ruchomych skrzyń i 1 rower z Łodzi do Walencji (2.560 km) – 3,2 m3, 380 kg – PLN 4.885 z VAT
3 obrazy i posąg z Olsztyna do Manchesteru (2.012 km) – 1,2 m3, 86 kg – PLN 1.772 z VAT
16 pudeł zawierających spoiwa z Poznania do Brukseli (1.002 km) – 1,8 m3, 260 kg – PLN 2.275 z VAT
1 kontrabas, 3 gitary, wzmacniacz i głośniki ze Szczecina do Paryża (1.209 km) – 4,8 m3, 170 kg – PLN 3.945 z VAT

Ceny te są oparte na wycenie usługi “od krawężnika do krawężnika”. Możliwe jest zarezerwowanie dodatkowej osoby, aby pomóc Ci w przenoszeniu i wyładowywaniu towarów za stawkę godzinową. Muszę to jednak zarezerwować z wyprzedzeniem, więc trzeba je wziąć pod uwagę przy planowaniu trasy.

bezpośredni van

Ubezpieczenie

Zdecydowanie zalecamy naszym klientom zakup ubezpieczenia podczas rezerwacji transportu. Robimy to, ponieważ Transporteca nie może ponosić odpowiedzialności za szkody i straty, chyba że wynika to z zaniedbania, podczas przewozu dobytku i innych dóbr osobistych. W przypadku innych rodzajów ładunków obowiązuje konwencja CMR, która ogranicza odpowiedzialność przewoźników.

Powodem, dla którego nie możemy ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia rzeczy osobistych, jest to, że nie uczestniczymy w pakowaniu i przygotowaniu towarów. W przypadku innych rodzajów towarów obowiązuje międzynarodowa konwencja CMR, która ma zastosowanie do całego transportu drogowego, opracowanego w celu utrzymania jak najniższych cen transportu.

Kiedy rezerwujesz transport przez Transporteca, masz możliwość wykupienia ubezpieczenia. Decydując się na to, musisz podać całkowitą wartość swoich towarów, która oprócz ceny za transport, będzie ceną, na którą jesteś ubezpieczony. Należy pamiętać, że za uszkodzenia na używanych i nieopakowanych towarach masz nadwyżkę w wysokości PLN 1.170 za uszkodzenie w przypadku towarów handlowych i PLN 1.745 za uszkodzenie w przypadku rzeczy osobistych.

Wartość towarów powinna być zostać oszacowana i przedstawiona przed transportem. W przypadku wystąpienia szkód firma ubezpieczeniowa albo zapłaci wartość zastępczą, dostarczy nowy towar identyczny z utraconym lub uszkodzonym, albo dokona odpowiedniej naprawy przedmiotu. Nie należy podawać wartości sentymentalnej ani innej wartości specjalnej (na przykład, jeśli rzecz jest przedmiotem kolekcjonerskim) w całkowitej wartości.

Przykładowe ceny ubezpieczenia transportowego:

Dobra osobiste (wartość PLN 17.332), przewóz (wartość PLN 3.960) – PLN 464
Części zamienne do samochodu (wartość PLN 37.257), transport (wartość PLN 1.435) – PLN 405

Kiedy wykupiłeś ubezpieczenie transportowe, a w mało prawdopodobnym przypadku, gdy twoje towary zostaną uszkodzone lub zgubione podczas transportu, nasza firma ubezpieczeniowa, First Marine, zajmie się Twoim roszczeniem. Mamy tylko pozytywne doświadczenia z szybkim i uczciwym postępowaniem z roszczeniami ubezpieczeniowymi, a także z szybkimi wypłatami.

Komunikacja

Wszystkie samochody dostawcze Transporteca są wyposażone w śledzenie GPS w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że nasz zespół obsługi klienta zawsze zna lokalizację naszych samochodów dostawczych i może przewidzieć wszelkie odchylenia od planowanego harmonogramu. Podczas rezerwacji transportu za pomocą naszej usługi „Bezpośredni Van” możesz spodziewać się następujących informacji od firmy Transporteca:

 1. Za pomocą wyceny otrzymasz jeden lub więcej możliwych zakresów dat odbioru i dostawy, a następnie możesz wybrać harmonogram najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.
 2. Jeśli spodziewana data odbioru zmieni się z powodu korekt trasy lub harmonogramu, natychmiast otrzymasz powiadomienie ze zmianami.
 3. W ramach zbliżania się oczekiwanej data odbioru i nie później niż na tydzień przed odjazdem, otrzymasz zaktualizowany harmonogram, w który prosimy o potwierdzenie terminów.
 4. Na dwa dni przed odbiorem otrzymasz wiadomość e-mail z dwugodzinnym przedziałem czasowym odbioru.
 5. W dniu odbioru otrzymasz wiadomość SMS od kierowcy na pół godziny przed przybyciem pod twój adres.
 6. Podobnie, w przypadku dostawy, otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli nastąpią zmiany w oczekiwanym terminie dostawy, który wcześniej otrzymałeś.
 7. Dwa dni przed dostawą otrzymasz wiadomość e-mail z dwugodzinnym czasem dostawy.
 8. W dniu dostawy kierowca wyśle ​​Ci wiadomość tekstową na pół godziny przed przybyciem pod twój adres.
 9. Po dostawie otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że odebrałeś przesyłkę, a także będziesz mógł podzielić się swoimi uwagami lub spostrzeżeniami.

Jeśli planujesz podróż w okolicach daty odbioru lub dostawy, radzimy poczekać z kupnem biletów do kilku dni przed odbiorem/dostawą. Zmniejsza to ryzyko zmarnowania biletów w przypadku opóźnienia transportu. Transporteca nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za utratę biletów lotniczych z powodu opóźnień w transporcie.

Zawsze możesz odpowiedzieć na e-maile otrzymane od Transporteca, które trafią bezpośrednio do naszego zespołu obsługi klienta. Ponadto zawsze możesz skontaktować się z nami w godzinach otwarcia przy pomocy czatu lub telefonu, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

W rzadkich przypadkach, gdy wystąpią szkody lub straty, otrzymasz szablon zawierający informacje, które należy wypełnić dla firmy ubezpieczeniowej. Informacje te należy przesłać bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej pocztą elektroniczną.

bezpośredni van

Pakowanie

Twoim obowiązkiem jest, aby twoje towary były odpowiednio zapakowane, tak aby nie zostały uszkodzone przez wstrząsy, na które będą narażone podczas transportu.

Ponieważ odpowiedzialność spoczywa na Tobie, nie mamy żadnych formalnych wymagań dotyczących pakowania. Jednakże, prosimy wszystkich klientów, aby przestrzegali poniższych zaleceń, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia:

 • Brak luźnych przedmiotów w furgonetce – wszystko powinno być zapakowane w pudełka, worki, torby, beczki lub podobne.
 • Korzystając z ruchomych pudełek, użyj profesjonalnych pudeł (o grubości 7 mm), które można znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Ruchome pudła muszą być prawidłowo złożone (patrz instrukcje montażu wydrukowane bezpośrednio na pudełku).
 • Wszystko, co mieści się w ruchomym pudełku, może zostać zapakowane jako jedno opakowanie. Jednak nie więcej niż 20 kg w każdym pudle.
 • Staraj się wypełnić swoje pudła po brzegi, zmniejszając ryzyko zapadnięcia się pudeł podczas transportu. Na przykład, jeśli masz segregatory lub książki w pudełku, doładuj je poduszkami, ręcznikami lub podobnymi.
 • Nie należy pakować przedmiotów łatwopalnych, wybuchowych, toksycznych, żrących lub podobnych.
 • Baterie do rowerów elektrycznych, skuterów elektrycznych itp. należy wyjąć przed transportem.
 • Jeśli masz przedmioty, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, powinny być zapakowane w ciężkie plastikowe torby przed zapakowaniem ich w pudełka.
 • Meble należy rozebrać, jeśli jest to konieczne, aby je przenieść. Należy również usunąć nogi z łóżek, stołów itp. jeśli to możliwe.
 • Meble i inne przedmioty, które nie znajdują się w pudełkach, muszą być przykryte plastikiem lub tkaniną. W szczególności w przypadku mebli lekkich ważne jest, aby meble nie były „odsłonięte” w celu zmniejszenia ryzyka zabrudzenia.
 • Podczas transportu pralek, przed transportem należy zastosować śruby transportowe.

Ponadto nie można załadować towarów na paletach do furgonetki, ponieważ pojazdy są pakowane ręcznie. Paletyzowane towary będą zatem załadowywane bez palet, a palety będą pozostawione pod adresem odbioru, chyba że wcześniej uzgodniono inaczej.

Przestrzeń ładunkowa pojazdu ma 190 cm wysokości, 370 cm długości i 185 cm szerokości. Dlatego twój ładunek nie może przekroczyć tych wymiarów.

Samochody dostawcze, które obsługują nasze usługi „Bezpośredni Van”, mają maksymalną pojemność 14 metrów sześciennych i 1400 kg. Ze względu na to, że samochody Transporteca nigdy nie jeżdżą z nadwagą, a także dlatego, że starannie planujemy furgonetki i trasy, aby dopasować je do wszystkich klientów, ważne jest, aby wymiary i waga, którą wskazujesz dla swoich towarów, były prawidłowe podczas dokonywania rezerwacji. W przypadku odchyleń postaramy się je nadal zabrać. Nie możemy jednak zagwarantować, że będzie to możliwe, ponieważ zależy to od konkretnej trasy. Dlatego, aby uniknąć nieszczęśliwych niespodzianek, powinieneś dokładnie zmierzyć i zważyć swoje towary. Jeśli nie jest to możliwe, sugerujemy wskazanie większych objętości i ciężarów zamiast niższych.

Rodzaje ładunków

„Bezpośredni Van” to idealne rozwiązanie transportowe dla większości typów ładunków. Aby skorzystać z tej usługi wystarczy tylko być elastycznym z czasem tranzytu i upewnić się, że wymiary produktów nie przekraczają limitów furgonetki (jak wskazano powyżej).

Przykłady rodzajów ładunków najczęściej przewożonych w ramach usługi „Bezpośredni Van” w UE:

 • Mniejsze ilości rzeczy osobistych/ruchomych towarów
 • Pamiątki, przedmioty o wartości sentymentalnej
 • Sztuka i antyki
 • Meble kupione na aukcjach
 • Antyczne meble
 • Części samochodowe i opony
 • Instrumenty muzyczne
 • Towary na targi i wystawy
 • Motocykle i skutery
 • Elektronika, na przykład telewizory, wieże stereo i komputery
 • Przedmioty kupione na stronach Lauritz.com, catawiki.com, eBay i podobnych witrynach aukcyjnych
 • Przedmioty kupione online
 • Rowery i sprzęt fitness
 • Trofea, suknie ślubne i kamienie nagrobne

I najprawdopodobniej wiele innych przedmiotów, których nie dodaliśmy do listy. Jeżeli przedmiot mieści się w furgonetce i może być obsługiwany ręcznie, możemy go przewieźć.

bezpośredni van

Zarezerwuj swój transport z Transporteca: jak to działa?

Gdy już wiesz, co chcesz transportować, wybierz kategorię poniżej i wskaż swoje potrzeby transportowe. Po otrzymaniu oferty możesz wypełnić zamówienie online i dodać ubezpieczenie transportowe. Otrzymasz potwierdzenie rezerwacji i fakturę od razu.

Transport mebli
Transport mebli dla firm
Transport rzeczy osobistych
Transport dzieł sztuki

W dniu odbioru, gdy kierowca przyjedzie na twój adres, powinieneś zapewnić do odbioru swoje towary przy krawężniku (chyba że uzgodniono inaczej). Ty lub twój przedstawiciel musicie spotkać się z kierowcą, aby dokonać przeglądu towarów i sprawdzić czy odpowiada to potwierdzeniu rezerwacji, które ma ze sobą kierowca.

W przypadku zmian w liście przewozowym w odniesieniu do tego, co jest zarezerwowane, należy to omówić i uzgodnić z Transporteca. Kierowca nie załaduje przesyłki, dopóki nie otrzyma potwierdzenia od naszego zespołu obsługi klienta. Drobne zmiany zwykle nie będą stanowiły problemu, ale mogą zostać odrzucone, jeśli furgonetka będzie w pełni zarezerwowana na konkretną podróż. Twoje towary zostaną dostarczone do krawężnika w miejscu dostawy, chyba że uzgodniono inaczej. Dlatego też dobrze jest wcześniej zorganizować osobę, która będzie mogła wnieść towar do środka, jeśli jest to konieczne.

Przy dostawie upewnij się, że otrzymałeś całą przesyłkę jaka została wysłana. W przypadku szkód lub strat, powinieneś natychmiast powiadomić kierowcę. Następnie, przekaże on tę informację firmie Transporteca, jeżeli szkoda została zauważona przy dostawie. Informacje na temat szkód, które nie były widoczne przy dostawie, należy przekazać do Transporteca nie później niż 7 dni po dostawie, aby zakład ubezpieczeń mógł rozpatrzyć roszczenie.

Po dostarczeniu otrzymasz e-mail od Transporteca i mamy nadzieję, że poświęcisz kilka minut na podzielenie się z nami swoim doświadczeniem. Pomoże nam to przekazać informacje zwrotne naszemu kierowcy i zoptymalizować nasze rozwiązanie transportowe „Bezpośredni Van”.

Co wyróżnia Transporteca

Reputacja branży transportowej w Europie stopniowo zostaje nadszarpnięta – dzięki rozwiązaniu „Bezpośredni Van” oferujemy etyczną alternatywę, za którą możemy ręczyć.

Dużo mówi się o złym traktowaniu kierowców na europejskich drogach – postanowiliśmy to zmienić. Możesz zapewnić wydajną i dochodową usługę, zapewniając kierowcom dobre i godne warunki (życia):

 • Przestrzegamy przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku takich samych jak dla większych ciężarówek, chociaż nie ma takiego wymogu prawnego odnośnie do używanego przez nas typu pojazdu.
 • Koordynujemy wszystko z biura – zarówno komunikację, hotele, trasy i rozkłady jazdy. Dzięki temu, kierowcy mogą skupić się na prowadzeniu pojazdu i dostarczaniu doskonałej usługi.
 • Kierowcy są samozatrudnieni, ale płacimy za promy, mosty, drogi płatne, zakwaterowanie i stawkę za milę, która obejmuje zarówno samochody dostawcze, jak i diesla.
 • Z góry pokrywamy koszty bieżące, więc kierowcy nie muszą nic wydawać a zapłatę za wykonanie usługi dostają zaraz po zakończeniu podróży (zazwyczaj w ciągu 3 dni). W ten sposób ryzyko finansowe kierowcy jest ograniczone, przy jednoczesnym zachowaniu motywacji do dostarczania wyjątkowej usługi każdemu klientowi na trasie.
 • Rozkłady zawierają bufor na nieprzewidziane zdarzenia, takie jak ruch drogowy, zmiana opon lub zła pogoda.

Uważamy, że jest to uczciwe rozwiązanie, które daje kierowcom poczucie satysfakcji z pracy i zapewnia naszym klientom lepsze rozwiązania transportowe i doświadczenie związane z transportem.

Alternatywa

W Europie istnieje wiele rodzajów transportu, które stanowią alternatywę dla rozwiązania”Bezpośredni Van” Transporteca. Jak już wspomniano, nie ma gwarancji, że „Bezpośredni Van” idealnie pasuje do Twoich potrzeb transportowych. Spójrz na poniższe alternatywy oraz ich za i przeciw. Niektóre z tych usług są dostępne w Transporteca – innych, zdecydowaliśmy się nie oferować:

Transport w modelu “hub and spoke”

Tradycyjna firma przewozowa w Europie ma kilka mniejszych samochodów dostawczych, które zbierają przesyłki i przewożą je do większych terminali, większych ciężarówek. Te następnie  przewożą je między terminalami w Europie. Na końcu mniejsze samochody dostawcze dostarczają towary (często za pośrednictwem sieci agentów). Model ten jest znany jako „hub and spoke” (pol. szprycha i piasta), ponieważ wspomina szprychy koła rowerowego, gdzie towary są transportowane za pośrednictwem terminala – tak zwanego „hub” (pol. piasty).

Zalety:

 • Ten rodzaj transportu jest raczej szybki (5-6 dni w całej Europie) i ma stosunkowo stałe daty odbioru i dostawy.
 • Dobre ceny dzięki ekonomii skali, którą przewoźnicy osiągają dzięki kierowaniu dużymi ciężarówkami.

Do rozważania:

 • Zwykle wymagane jest, aby wszystkie towary były paletyzowane w celu umożliwienia obsługi towarów w terminalach.
 • Wymaga to również wózków paletowych u nadawcy i odbiorcy, chyba że odbiór i dostawa wózkiem podnośnikowym są zarezerwowane i zakupione z wyprzedzeniem.
 • Wymaga min. 2 przeładunków
 • Zaprojektowany dla towarów komercyjnych, dlaczego oczekuje się, że odbiór i dostawa są dostępne w regularnych godzinach otwarcia (8-16) bez uprzedniej komunikacji.
 • Usługa nie jest dostępna dla klientów prywatnych i nie akceptuje dóbr osobistych ani ruchomych towarów.

Ten rodzaj transportu jest również dostępny w Transporteca, gdzie współpracujemy z jednymi z najbardziej renomowanych przewoźników w Europie.

bezpośredni van

Kurier

Firmy kurierskie oferują szybki czas przejazdu i dobre ceny, szczególnie w przypadku małych paczek na terenie całej Europie. Przesyłki wymagają szczególnie dobrego opakowania, ponieważ są przeładowywane wielokrotnie podczas transportu i często dość nieostrożnie.

Zalety:

 • Codzienny odbiór, szybki czas transportu i możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym.
 • Dobre ceny, zwłaszcza w przypadku paczek i mniejszych ładunków.

Do rozważania:

 • Rygorystyczne wymagania dotyczące właściwego owijania lub paletyzacji towarów, a także ograniczenia wymiarów, ponieważ są sortowane i obsługiwane przez maszynę.
 • Wiele przeładunków podczas transportu, zarówno ręcznych, jak i mechanicznych, które stwarzają wysokie ryzyko uszkodzenia.
 • Przesyłki zawierające wiele paczek często są dzielone w tranzycie, a dostawa może rozłożyć się na kilka dni.
 • Dodatkowe koszty w przypadku prywatnych dostaw.
 • Brak zaleceń dotyczących czasu dostawy, dlatego należy zaplanować dostawę w określonym dniu między 8-16.
 • Jeśli dostawa zmieni się na inny dzień, firma kurierska nie bierze odpowiedzialności – i często dzieje się to bez powiadomienia.

Transporteca oferuje również usługi kurierskie, ponieważ ten rodzaj transportu jest idealny dla niektórych przesyłek.

„Dowolny człowiek i jego furgonetka”

Ten rodzaj transportu jest pod pewnymi względami podobny do naszej usługi „Bezpośredni Van”. Różnica polega jednak na tym, że nabywca transportu w tym przypadku zawiera umowę bezpośrednio z kierowcą z furgonetką. Dany kierowca jest również odpowiedzialny za planowanie i koordynację i zwykle nie ma wsparcia w obsłudze złożonych zadań związanych z planowaniem trasy, tabelami czasowymi, komunikacją itp., Nie mówiąc już o tym, że nie będzie miał sieci pojazdów.

Zalety:

 • Brak przeładunków, które minimalizują ryzyko powstania szkód.
 • Cena może być bardzo konkurencyjna, jeśli masz szczęście, że twoja przesyłka pasuje do planowanej trasy i miejsca dostępnego w pojeździe.

Do rozważenia:

 • Często przekroczone bywają ograniczenia wagowe samochodu, ponieważ sam kierowca jest odpowiedzialny za planowanie trasy – często będzie to prowadzić do opóźnień i dodatkowych kosztów, które często mogą obciążać klienta przed dostawą.
 • Warunki pracy kierowców rzadko są dobre: ​​często decydują się na spanie w furgonetkach i jeżdżą około 14-16 godzin dziennie.
 • Trasy zmieniają się w miarę pojawiania się rezerwacji, a ponieważ nie ma możliwości ich śledzenia, daty odbioru i dostawy często się zmieniają – bez powiadomienia.
 • Kierowca jest odpowiedzialny za wszystko, dlaczego często nie ma możliwości komunikacji z nim.
 • Wielu kierowców ma złą reputację. Nieszczęśliwie doświadczyliśmy niefortunnych incydentów, na przykład z pozostawionymi towarami lub kierowcami, którzy zabrali towary klientów jako zakładników.

Ten rodzaj transportu nie może być zarezerwowany przez Transporteca, ale istnieje wiele europejskich witryn oferujących połączenie klientów z tego typu usługodawcami.