przewodnik

Tanie Paczki Pocztowe

Jak wysyłać tanie paczki pocztowe? Z paczek pocztowych korzysta się zasadniczo w przypadku przesyłek, które są zbyt duże, by zmieściły się w kopercie i zbyt małe do transportu na palecie. Najmniejsze paczki pocztowe są zazwyczaj wielkości pudełka po butach, a największe wielkości dużych kartonów do przeprowadzek.

Z paczek pocztowych korzysta się zazwyczaj w celu dystrybucji i transportu mniejszych międzynarodowych przesyłek. Znasz z pewnością to rozwiązanie z prywatnych zakupów w Internecie, bez względu na to, czy kupujesz towary w duńskim, czy zagranicznym sklepie internetowym.

Najczęściej paczek pocztowych używamy w przypadku mniejszych międzynarodowych przesyłek oraz gdy przesyłki nie muszą zostać przesłane szybko. Co więcej, gdy korzystamy z wolniejszych rodzajów transportu, np. morskiego lub drogowego, istnieje objętość minimalna przesyłki, za którą zawsze będziemy musieli zapłacić. W przypadku transportu morskiego jest to zazwyczaj jeden metr sześcienny, a w przypadku przewoźników drogowych jest to jedna paleta. Podsumowując, będziesz musiał zapłacić za metr sześcienny lub całą paletę nawet jeśli wysyłasz tylko niewielki karton. Natomiast korzystając z paczek pocztowych możesz wysyłać przesyłki nawet wielkości listu.

Jeżeli chodzi o ceny, to są one bardzo zróżnicowane. Zamawiając tanią wysyłkę paczek pocztowych, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z portalu takiego jak ten. Nawet jeśli nie wysyłasz paczek zbyt często, będziesz mógł skorzystać z umów ramowych zawartych z dużymi klientami. Składając zamówienie przez ten portal, to będziesz mógł nierzadko zaoszczędzić co najmniej 50% w porównaniu z ofertą uzyskaną bezpośrednio u firmy kurierskiej i otrzymasz tą samą usługę transportu paczek.

Tanie Paczki Pocztowe

Publiczne i prywatne rozwiązania dla tanich paczek pocztowych

Podmioty oferujące te usługi można podzielić na dwie kategorie: Podmioty publiczne i prywatne.

Podmiotami publicznymi są narodowi operatorzy pocztowi. W Polsce jest to Poczta Polska. Dzięki międzynarodowej współpracy jej zaletą jest możliwość skorzystania z dziesiątek tysięcy urzędów pocztowych na całym świecie, między którymi można przesyłać paczki. Oznacza to, że są oni prawie zawsze blisko zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

Operatorzy pocztowi zmagają się jednak z trudną konkurencją w postaci prywatnych graczy na rynku. Oferują oni usługi „od drzwi do drzwi” oraz nierzadko odbiór przesyłki po godzinie od zamówienia i dostawę na całym świecie po jednym lub dwóch dniach. Ich zaletą jest to, że zarządzają oni własnymi flotami samolotów i samochodów ciężarowych oraz własnymi centrami dystrybucji. Dzięki temu firmy mają więcej kontroli nad przesyłkami w całej sieci, niż w przypadku operatorów pocztowych.

Różni gracze na rynku, zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne, mają różne geograficzne mocne strony, chociaż wiele z nich się na siebie nakłada. PostNord, Bring i GLS dobrze radzą sobie z dystrybucją w Polsce i krajach nordyckich. Jeżeli wysyłasz do Europy na większe odległości, to GLS, TNT i UPS posiadają silną, europejską sieć dystrybucji. Transport międzykontynentalny jest zdominowany przez trzech dużych graczy: DHL, FedEx i UPS. Posiadają oni własne floty samolotów transportowych.

Tanie Paczki Pocztowe

Oferowane są zarówno wolne, jak i szybkie rozwiązania dla paczek  pocztowych. Wszystkie produkty są jednak stosunkowo szybkie w porównaniu z transportem morskim. Przesyłka ekspresowa zostaje dostarczona na drugim końcu świata zazwyczaj w ciągu 1-2 dni. Standardowa przesyłka zajmuje 3-5 dni. Dla porównania międzykontynentalny transport morski zajmuje 30-50 dni.

Paczki pocztowe z Transporteca

Na stronie Transporteca możesz łatwo zorientować się w cenach i czasach transportu. W ten sposób szybko znajdziesz najtańsze rozwiązanie dla paczek pocztowych odpowiadające dokładnie Twoim potrzebom. Po wyborze rozwiązania możesz szybko i łatwo zamówić i opłacić przesyłkę.

Tanie paczki pocztowe z Transporteca. Krok po kroku:

W wyszukiwarce wpisz miejsce odbioru oraz miejsce dostarczenia wraz z wymiarami i masą paczki

Wybierz rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom transportowym (np. czy ma być ono tanie, czy szybkie)

Podaj adres nadawcy i odbiorcy

Potwierdź zamówienie i zapłać kartą kredytową, w systemie paypal lub przelewem bankowym

Otrzymasz wiadomość email z Transporteca z etykietą paczki

Wydrukuj etykietę i przyklej ją do paczki taśmą klejącą

Następnie zadzwoń do wybranej firmy kurierskiej i zamów odbiór

Paczka zostanie odebrana pod Twoim adresem i dostarczona pod adres odbiorcy

Możesz śledzić paczkę online za pomocą podanego numeru do śledzenia przesyłki