Jak to zrobić

Fracht z Chin za mniej niż 300 EURO

Fracht z Chin nie musi być drogi. Czytając nasz poradnik, dowiesz się jak przesyłać towary, przesyłki i palety oraz LCL z Chin do swojego domu za mniej niż 300 EURO.

Tani transport i fracht z Chin

Niezależnie od tego, czy fracht z Chin dotyczy tylko próbek testowych towarów, czy też importujesz większe przesyłki, możesz to zrobić w rozsądnej cenie. W artykule znajdziesz porady dotyczące 3 różnych rodzajach transportu towarowego: paczkach, paletach i ładunku drobnicowego.

We wszystkich 3 przypadkach zawsze dobrze jest wysłać fakturę i taryfę celną (tutaj znajdź taryfę towaru) do spedytora po zamówieniu transportu, aby wszystko było gotowe do odprawy celnej, gdy towar dotrze na miejsce.

Cena za te rodzaje transportu zależy od ilości towaru, jego wagi i szybkości doręczenia. Zacznijmy od mniejszych elementów na liście.

Paczki

Jeśli Twoja przesyłka nie jest zbyt duża lub jeśli wysyłasz małą próbkę testową, najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług kuriera przy wysyłce z Chin. Ten rodzaj usługi jest usługą „od drzwi do drzwi” drogą powietrzną, co oznacza, że kurier odbiera towar u dostawcy i transportuje go pod wybrany adres.

Przesyłka kurierska z Chin do Europy zajmuje zwykle 6-8 dni, a przesyłkę można śledzić za pomocą numeru przesyłki wydanego przez kuriera. Korzystając z usług firmy kurierskiej, możesz szybko dostać towar do domu i możesz śledzić fracht z Chin przez całą drogę. Jeśli wysyłasz próbkę testową, jesteś w stanie szybko zdecydować, czy jesteś zadowolony z usługi, gdy przesyłasz całe zamówienie.

Przykłady cen

Szanghaj – Warszawa
1 paczka / 20x20x20 cm / 4 kg
289 EURO

Shenzhen – Kraków
4 paczki / 20x20x20 cm / 5 kg
300 EURO

Ningbo – Wrocław
1 paczka / 50x50x50 cm / 20 kg
300 EURO

Ładunek drobnicowy

Koszt początkowy przy frachcie morskim z Chin jest często nieco wyższy niż w przypadku korzystania z usług kurierskich. Dlatego często najbardziej opłaca się wysłać kilka, mniejszych i lżejszych paczek kurierem. Gdy jednak wysyłasz nieco więcej niż kilka małych przedmiotów, często taniej jest wysłać  je drogą morską niż za pośrednictwem kuriera. Fracht z Chin towarów drobnicowych jest wtedy najlepszą opcją.

Towar drobnicowy to termin, który obejmuje wysyłkę „luźnych” przedmiotów, które nie są wysyłane na paletach. Towar może zostać odebrany u dostawcy w przypadku korzystania z umowy EXW lub w porcie w przypadku korzystania z umowy FOB. Następnie towary zostaną wysłane drogą morską do Europy, towary będą musiały przejść odprawy celne, a następnie zostaną wysłane pod Twój adres dostawy. Morski fracht z Chin trwa ok. 40-45 dni.

Jak widać poniżej na przykładach cenowych, im więcej wysyłasz taniej (za kg), tym tańsza staje się wysyłka. Nie ma dużej różnicy w cenie między przesyłką 0,3 m3 a 100 kg, a przesyłką 1 m3 i 300 kg. Wynika to z dużych kosztów początkowych związanych z przewozem morskim.

Przykłady cen

Xingang – Łódź (FOB)
0.3 m3/ 100 kg
326 EURO

Shenzhen – Poznań (FOB)
1 m3/ 300 kg
362 EURO

Palety

Wielu dostawców w Chinach wysyła swoje produkty na paletach. Transport i obsługa palet dla spedytora jest o wiele łatwiejsza w porównaniu z ładunkiem drobnicowym. Do obsługi palety wystarczy jedynie podnośnik paletowy, dlatego często taniej jest przewozić ładunek na paletach w porównaniu do przesyłki poszczególnych towarów luzem.

fracht z Chin

Standardowa europaleta ma wymiary 120 x 80 cm i maksymalną wysokość 180 cm, natomiast półpaleta ma wymiary 60 x 80 cm i wysokość maksymalną 90 cm.

W przypadku towaru drobnicowego i palet obowiązuje ten sam proces wysyłki, za wyjątkiem łatwości obsługi i załadunku palet. Możliwe jest fracht z Chin ładunku półpalety za mniej niż 200 EURO, ale w wielu przypadkach opłaca się wybrać całą paletę, co pokażą poniższe przykłady cen.

Przykłady cen

Shenzhen – Warszawa (FOB)
Półpaleta/ 60x80x90 cm / 100 kg
339 EURO

Shenzhen – Kraków (FOB)
Europaleta/ 120x80x180 cm / 800 kg
525 EURO

Sprawdź ceny Twoich przesyłek

Koszt frachtu z Chin można sprawdzić, klikając poniższy przycisk. Możesz natychmiast sprawdzić cenę cen za wysyłkę paczek, palet i luzem.