Czemu warto kupić w Transporteca

Ubezpieczenie transportowe?

Gdy rezerwujesz transport warto zamówić dodatkowe ubezpieczenie transportowe. Na Transporteca otrzymujesz  ofertę ubezpieczenia od firmy o ratingu klasy A + od „Standard and Poor’s”, która zapewnia szybką i skuteczną likwidację szkód oraz wypłatę po najlepszych cenach na rynku.

Towar w tranzycie jest prawie zawsze przekazywany odbiorcy w takim samym stanie i ilości, jaki przewoźnik otrzymał od nadawcy. Biorąc to pod uwagę, jeśli jedna z przesyłek poniesie szkodę lub zostanie zagubiona podczas transportu, pełne zadośćuczynienie może być zagwarantowane tylko, jeśli masz ubezpieczenie transportowe. W innym artykule pisaliśmy o ryzyku braku ubezpieczenia i dlaczego warto zarezerwować transport z Transporteca. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego uważamy, że najlepszą opcją jest wykupienie ubezpieczenia transportowego od razu na portalu Transporteca, podczas rezerwacji przewozu.

Dlaczego Transporteca oferuje ubezpieczenia?

Transporteca to wygoda i prostota w wysyłce. Uważamy, że znalezienie i zarezerwowanie odpowiedniego rozwiązania transportowego powinno być łatwe dla każdego, kto potrzebuje transportu, niezależnie od rodzaju transakcji, rodzaju ładunku czy wymaganej szybkości obsługi.

Wiemy również, z naszego doświadczenia w branży, że transport międzynarodowy stanowi ryzyko finansowe dla właściciela ładunku. Spedytorzy i firmy przewozowe natomiast mają ograniczoną odpowiedzialność zgodnie z ogólnoświatowymi konwencjami.

ubezpieczenie transportowe transporteca kontener

Właściwe rozwiązanie transportowe nie ogranicza się zatem do transportu. Często obejmuje to  także zagwarantowanie, że w rzadkich przypadkach, gdy towary nie są dostarczone w tym samym stanie lub ilości, w jakiej opuścił nadawcę, nasi klienci są finansowo wynagradzani, aby nie ponieść żadnej straty finansowej.

Dlatego ważne jest, aby nasi klienci znali ryzyko, związane z międzynarodowym transportem. To ryzyko można zmniejszyć za pomocą kilku kliknięć, dodając ubezpieczenie transportowe do rezerwacji.

Ubezpieczenie transportowe – znalezienie najlepszej opcji

Decyzja o zakupie ubezpieczenia transportowego zależy od ryzyka, ceny i zasięgu. Ryzyko jest wyliczone, ale cena i zasięg różnią się między firmami ubezpieczeniowymi. Ocena ceny jest stosunkowo prosta, ale zakres obejmuje nie tylko wartość finansową, ale także skuteczność i uczciwość procesu likwidacji szkód oraz szybkość wypłaty.

Na przykład, jeśli wykupisz ubezpieczenie transportowe w firmie ubezpieczeniowej, w której procedura odszkodowania jest skomplikowana i wymaga obszernej dokumentacji, możesz nie być w stanie wysunąć roszczenia w pierwszej kolejności. Po drugie, jeśli z powodzeniem uruchomisz roszczenie, czas przetwarzania w zależności od ubezpieczyciela może wynosić miesiące. Stracisz wtedy możliwość kupowania produktów zastępczych, dopóki roszczenie nie zostanie uregulowane. Wreszcie, są także przypadki, w których kwota zadośćuczynienia nie jest  jasno określona w momencie wykupienia ubezpieczenia. Ponadto, może zdarzyć się, że wypłata jest mniejsza niż kwota, do której jesteś uprawniony.  W tym przypadku potencjalny długi okres roszczeniowy i ryzyko nie wypłaty należności może okazać się zbyt wyczerpujące dla niektórych klientów.

W Transporteca wykonaliśmy dla Ciebie badania rynku firm ubezpieczeniowych. Wybraliśmy ubezpieczyciela transportowego specjalizującego się właśnie w tej dziedzinie. Ma duże doświadczenie potwierdzające szybkie i sprawiedliwe rozpatrywanie roszczeń i szybkie wypłaty. W skrócie, firma ubezpieczeniowa, za którą możemy ręczyć, dzieląc wiele naszych wartości.

Preferujemy osobnego dostawcę ubezpieczeń

Spedytorzy często są ubezpieczeni. Oznacza to, że firma, od której kupujesz usługę transportową – może to być frachtowiec lub firma transportowa – oferuje również ubezpieczenie transportowe jako ubezpieczyciel. W przypadku, gdy musisz zgłosić roszczenie ubezpieczeniowe, będzie to w konsekwencji obsługiwane przez tę samą firmę transportową, w której zapłaciłeś za obsługę przesyłki.

W Transporteca preferujemy wyznaczenie oddzielnego ubezpieczyciela. Uważamy, że to upraszcza przetwarzanie roszczeń ubezpieczeniowych i często okazuje się lepsze dla ubezpieczającego – Ciebie. W ten sposób jesteśmy pewni, że otrzymamy całkowicie obiektywną obsługę roszczeń, a nasze doświadczenie pokazuje, że zapewnia to najszybszą wypłatę.

Kto jest gwarantem, kiedy kupuję ubezpieczenie transportowe w Transporteca?

Kiedy kupujesz ubezpieczenie transportowe podczas dokonywania rezerwacji w Transporteca, ubezpieczenie jest zapewniane przez naszego partnera ubezpieczeniowego, First Marine, jako posiadacza polisy dla Lloyd’s of London. Oznacza to, że First Marine jest naszym ubezpieczycielem, który ma niezależne ubezpieczenie i obsługę roszczeń, a Lloyd’s of London, posiadający rating A + od „Standard and Poor’s”, gwarantuje pokrycie finansowe w przypadku roszczeń.

First Marine jest uważany za elitę na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych i obsługuje wszelkiego rodzaju ubezpieczenia transportu ładunków. Usługi są w większości ograniczone do spedytorów. Ich oferta  nie jest dostępna w ogóle dla pojedynczego klienta, chyba że ubezpieczenie transportowe jest kupowane na portalu Transporteca. Model ten zapewnia konkurencyjną stawkę ubezpieczenia oraz bardzo skuteczną i profesjonalną obsługę wszelkich roszczeń ubezpieczeniowych.

ubezpieczenie transportowe

Nasze doświadczenie z First Marine mówi, że zgłaszanie roszczeń jest proste, obsługa jest skuteczna, decyzje są sprawiedliwe, a wypłata jest szybka. Ponadto wynegocjowaliśmy umowę ilościową, zapewniającą kupującym transport w firmie Transporteca bardzo konkurencyjną cenę. Ubezpieczenie obejmuje pełne zabezpieczenie zarówno wartości ładunku, kosztów transportu, ewentualnego podatku VAT i potencjalnego  zysku.

Wpisz wartość ładunku, my obliczamy Twoje ubezpieczenie

Przy zakupie ubezpieczenia transportowego na Transporteca zostaniesz poproszony o podanie wartości ładunku, a my natychmiast wyliczysz całkowitą kwotę i cenę ubezpieczenia.

W przypadku użytkowników biznesowych wartość ładunku będzie zwykle wartością płaconą dostawcy towarów. Wartość ta odzwierciedla koszt nabycia nowych i podobnych towarów w przypadku utraty lub uszkodzenia. Automatycznie dodamy do Twojego ubezpieczenia koszt transportu i 10% potencjalnego zysku. Zapewnia to pokrycie kosztów transportu i wszelkich niedogodności związanych z zaopatrzeniem w towary zastępcze. Nie musisz uwzględniać tego przy podawaniu wartości ładunku, ponieważ system automatycznie to doda. Pełny zakres i szczegóły dotyczące wartości ładunku, transportu i potencjalnego  zysku zostaną zapisane na fakturze otrzymanej podczas składania rezerwacji.

Dla użytkowników prywatnych w przypadku zakupu nowych towarów wartość ładunku jest  wartością płaconą dostawcy towarów. W przypadku towarów używanych lub rzeczy osobistych będzie to wartość zastępcza. Wartość zastępcza oznacza koszt zakupu podobnych towarów w podobnym stanie, lub jeśli nie jest to możliwe, zakupu nowych towarów. Automatycznie dodajemy wartość transportu i wszelkie podatki VAT na transport, aby uzyskać pełny zakres ubezpieczenia. Pełny zakres i szczegóły dotyczące wartości ładunku, transportu i podatku VAT zostaną zapisane na fakturze za transport.

Jaką rolę spełnia Transporteca?

W Transporteca znaleźliśmy firmę, którą uważamy za najlepszego dostawcę ubezpieczeń transportowych. Ponadto  mieliśmy możliwość wynegocjowania korzystnych warunków ubezpieczenia i niskie ceny. Udostępniamy to wszystko dla naszych użytkowników dokonujących rezerwacji transportu na naszej stronie internetowej. Dzięki temu oszczędzasz czas na przeszukiwanie ofert ubezpieczeń. Po zakończeniu rezerwacji dodaj ubezpieczenie za pomocą kilku kliknięć, a natychmiast otrzymasz potwierdzenie ubezpieczenia na fakturze za transport. Wtedy wiesz, że jesteś objęty ubezpieczeniem.

Kiedy potrzebujesz ubezpieczenia, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Zespół obsługi klienta w firmie Transporteca poprowadzi Cię przez prostą procedurę dochodzenia roszczeń i będzie dostępny na czacie, telefonie i pod adresem e-mail, zapewniając szybkie i uczciwe rozliczenie. Wszelkie dodatkowe pytania od firmy ubezpieczeniowej, możesz otrzymywać bezpośrednio lub włączyć nas do rozmowy. Zależy to od Twojej decyzji.

Zastanów się nad skorzystaniem z usługi na Transporteca, która jest neutralnym ekspertem ubezpieczeniowym, zawsze dążąc do najlepszej satysfakcji klienta.