co musisz wiedzieć

Przeprowadzka za granicę

Obojętnie czy przeprowadzasz się ze względu na nową pracę za granicę, czy chcesz się przenieść do letniego domku na słonecznym wybrzeżu, czy chcesz przewieźć swoje rowery do Włoch by przeżyć aktywną przygodę  – nie musisz szukać dalej. Transporteca jest świetnym punktem wyjścia do wyszukania rozwiązań transportowych. Zorganizujemy przewóz twoich rzeczy, gdy czeka Cię przeprowadzka za granicę w obrębie Europy.

Przeprowadzka za granicę w obrębie Europy – od czego zacząć?

Przeprowadzka za granicę nie musi być wcale trudna ani kosztowna. Jeżeli jesteś gotowy wziąć udział w przygotowaniach do przeprowadzki np. spakować mniejsze rzeczy w pudła do przeprowadzki, to z pewnością będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze w porównaniu do korzystania z usług tradycyjnych firm przeprowadzkowych.

Bez względu na wybór firmy, z którą zdecydowałeś się przeprowadzić za granicę, pierwszym krokiem jest decyzja, które rzeczy chcesz ze sobą zabrać, a które pozostawić. Na przykład, czy jest sens zabierać ze sobą swoje dwuosobowe łóżko, czy nie rozsądniejszy jest zakup nowego w nowym miejscu.

W trakcie przeprowadzki, zwykle największe rzeczy są najdroższze, ponieważ zajmują najwięcej miejsca. Dlatego dobrym pomysłem jest rozważenie, które z przedmiotów mogą zostać łatwo zastąpione.

transport prywatnych dóbr

Gdy wiesz już, które rzeczy zabierasz – co następnie?

Gdy już zdecydowałeś, które rzeczy chcesz zabrać ze sobą, kolejnym krokiem jest wybór oferty, która będzie odpowiadać twoim potrzebą. Na stronie Transporteca znajdziesz zakładkę, która pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób zaplanować Twoją przeprowadzkę.

Kliknij tutaj lub odwiedź transporteca.pl/przenoszenie-towarow. Wystarczy wybrać potrzebne elementy z listy, a następnie uzupełnić dane dotyczące miejsca przeprowadzki i terminu i wysłać do nas zapytanie przez formularz.

Innym sposobem jest metoda „zrób to sam”. W tym przypadku, odwiedź naszą stronę, transporteca.pl i wypełnienie powierzchni (m3) i wagi (kg) twojego ładunku (nie zapomnij wskazać opcji “Rzeczy osobiste” na kolejnej stronie formularza). Może to by lepsze rozwiązanie, jeżeli transportujesz rzeczy o różnych wymiarach, lub nie elementy, które chcesz przewieźć nie widnieją na liście w zakładce „przenoszenie towarów”.

Metry sześcienne należy określić przez pomnożenie długości (m), szerokości(m) i wysokości (m). Dla przykładu, jeśli szafka ma 50 cm szerokości, 40 cm długości i 110 cm wysokości, równanie będzie wyglądało: 0.5, x 0,4 x 1,1 = 0,22m3

Po wypełnieniu formularza oferty transportowej, skontaktujemy się z tobą, by dowiedzieć się więcej o twoich przedmiotach oraz wybrać daty odbioru i dostarczenia twoich dóbr. Gdy tylko będziemy mieli wszystkie informacje, w przeciągu 24 h skontaktujemy się z Toba by przedstawić ofertę. Oferta jest całkowicie niezobowiązująca.

Pakowanie twojego dobytku

W przypadku przeprowadzki w obrębie Europy, wszystkie twoje dobra powinny być zapakowane w pudła, z wyjątkiem mebli. Ważne jest, żeby wszystkie delikatne przedmioty były owinięte papierem, folią bąbelkową, ręczniki papierowe lub w coś podobnego. W twojej odpowiedzialności pozostaje zabezpieczenie rzeczy i przygotowanie ich w ten sposób, by nie ucierpiały w trakcie transportu.

Przeprowadzka za granicę cena

Upewnij się także, że twoje pudła są odpowiednie dla przeprowadzek. Powinny być one bardziej wytrzymałe, niż te zwyczajne, lżejsze. Zapewni to, że twoje ładunki  są stabilne i chronią towary w najlepszy możliwy sposób. Miej także na uwadze, że limit wagi jednego pudła to23 kg. Jest to związane z wytycznymi dla kierowców dotyczącymi ograniczenia wagi, zapewniającymi kierowcy najlepsze warunki pracy.

Przeprowadzka za granicę w obrębie Unii Europejskiej nie wymaga listy przeprowadzkowej i nie masz obowiązku płacenia ceł. Jest to spowodowane tym, że przeprowadzając się w obrębie unii celnej nie przekraczasz żadnej granicy. Jednakże, transport wszelkich dóbr do lub z Norwegi lub Szwajcarii, lokalne władze wymagają dodatkowych informacji na temat transportowanych towarów, gdy przekraczasz granicę. Dlatego musisz wypełnić listy przewozowe gdy wkraczasz lub opuszczasz kraje poza unijne.

pakowanie dobytku

Kto będzie transportował moje dobra?

Większość spedytorów nie jest zainteresowanych obsługą przeprowadzek. Jest to związane z niefortunnymi doświadczeniami z przeszłości. Doświadczeń, spowodowanych brakiem wiedzy klientów prywatnych w odniesieniu do sposobu pracy spedytora, co skutkowało niezadowoleniem obu stron.

Na szczęście, istnieją lepsze rozwiązania dla przeprowadzek w obrębie Europy, prywatni przewoźnicy. Przewoźnik, to kierowca z samochodem dostosowanym do transportowania dóbr w obrębie Europy ponieważ:

Zapewniają najlepszą obsługę twoich towarów: nie zatrzymują się wielokrotnie w magazynach, aby ponownie ładować i pakować towary. Twoje towary zostaną spakowane i dostarczane w tym samym samochodzie dostawczym i nie będą rozładowywane po drodze.
Są łatwe do skontaktowania się. W przypadku zmian w harmonogramie, wystarczy jeden telefon. W kontaktach z spedytorami wszystkie informacje muszą przejść przez spedytora i nie można bezpośrednio zadzwonić do kierowcy.
Mają duże doświadczenie w połączeniach drogowych w obrębie Europy.
Co najważniejsze, są skłonne do pracy z prywatnymi przeprowadzkami, z którymi spedytor nie chce. Oznacza to także, że mają duże doświadczenie w pracy z prywatnymi klientami.

Odbiór i dostawa

Kierowca przyjdzie w uzgodnioną datę i skontaktuje się z Państwem nie później niż pół godziny przed przyjazdem. Czasami podanie dokładnego czasu i daty odbioru i dostawy może być dla kierowcy trudne na kilka tygodni przed wyjazdem. Jest to uwarunkowane różnymi czynnikami, które pozostają poza kontrolą kierowców, a które mogą spowodować zmiany w ustalonym rozkładzie jazdy. Korki, wypadki drogowe, rezerwacje w ostatniej chwili – oznaczające dodatkowe przystanki po drodze, odwołania lub klient, który jest poza domem w uzgodnionym czasie, mogą doprowadzić do opóźnień lub innych przesunięć harmonogramu.

Dostawa odbywa się w ten sam sposób jak odbiór. Wiele nieoczekiwanych czynników, o których mowa powyżej może mieć wpływ na dzień i godzinę dostawy.

Odbiór i dostawa

Dlatego jest istotne, żeby pozostać elastycznym w odniesieniu do czasu dostawy i dostarczenia. Dobrym pomysłem jest doliczenie dodatkowego czasu, przy planowaniu przeprowadzki za granicę. Zapewni to optymalne warunki dla przewoźnika. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek zmiany w planowanym rozkładzie jazdy, kierowca skontaktuje się z tobą bezpośrednio. Upewnij się także, że przy dostawie otrzymasz cały swój załadunek.

Wszystkie twoje rzeczy powinny być zapakowane w pudła przeprowadzkowe i znajdować się na zewnątrz twojego miejsca zamieszkania, gotowe na odbiór w chwili przyjazdu kierowcy. Załaduenk samochodu odbywa się wspólnie, musisz donieść rzeczy do vana a kierowca upewni się, że są odpowiednio zabezpieczone w samochodzie. Jeżeli nie jesteś w stanie znieść swoich dóbr sam z pierwszego lub wyższego piętra, kierowca ci w tym pomoże za dodatkową opłatą. Pamiętaj, żeby zgłosić to mu wcześniej.

Ubezpieczenie transport dóbr prywatnych

Na stronie Transporteca, oferujemy naszym klientom zakup dodatkowego ubezpieczenia. Ubezpieczenie transportu daje ci prawo do większego zadośćuczynienia w przypadku zagubienia lub uszkodzenia twoich dóbr w trakcie transportu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup dodatkowego ubezpieczenia, twoje dobra będą ubezpieczone z firmą First Marine Insurance. Firma ta ma duże doświadczenie w zakresie ubezpieczeń transportowych i daje pewność, że twoja przeprowadzka za granicę będzie zabezpieczona.

Cena ubezpieczenia zależna jest od wartości twoich dóbr + kosztów transportu i jest łatwa do wyliczenia:

Transport prywatnych dóbr w obrębie Europy:  1.5% całej wartości transportu z minimalną wartością PLN 430.

Transport sztuki/antyków w obrębie Europy: 4.0% całej wartości transportu z minimalną wartością PLN 1.150.

ubezpieczenie transportu

Przykłady cen

Gdy przeprowadzasz się za granicę w obrębie Europy jest to zawsze usługa z drzwi-do-drzwi. By dać ci rozeznanie w przykładowych cenach, przeliczyliśmy kilka przykładowych transportów cen przeprowadzek za granicę:

Paryż – Londyn, 0,5m3, – PLN 1041 wliczając 25% VAT
Kraków – Marsylia, 3,5m3 – PLN 4410 wliczając 25% VAT
Barcelona – Gdańsk, 8m3 – PLN 7704 wliczając 25% VAT
Rzym – Wrocław, 2,5m3 – PLN 2780 wliczając 25% VAT
Tuluza – Warszawa, 5m3 – PLN 3779 wliczając 25% VAT
Gdynia – Bruksela, 19m3 – PLN 12540 wliczając 25% VAT

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie do przeprowadzki za granicę w obrębie Europy, zapraszamy do kontaktu: [email protected]