Wszystko co musisz wiedzieć

Import z Francji

Import z Francji jest całkiem prosty, jako  że Francja jest aktywnym członkiem współpracy handlowej Unii Europejskiej. Francuski rynek jest dość popularny wśród wielu polskich importerów. Częściowo ze względu na umowę o wolnym handlu umożliwiającą swobodny przepływ towarów w UE, Francja jest również głównym eksporterem wielu atrakcyjnych towarów. W tym artykule mamy nadzieję wyjaśnić najczęstsze pytania dotyczące przywozu z Francji.

Rynek francuski

Jak wspomniano, Francja jest głównym eksporterem i jest domem dla niektórych największych na świecie firm międzynarodowych. W rzeczywistości Francja jest siódmym największym na świecie eksporterem, a także drugim co do wielkości krajem handlowym UE, kiedy mierzy się wartość zarówno importu, jak i eksportu.

Francja oferuje szeroką gamę towarów i usług eksportowych w różnych gałęziach przemysłu, z których najważniejsze to: pojazdy, samoloty, farmaceutyki, kosmetyki, plastik, oleje rafinowane, produkty chemiczne, stal i produkty rolne – Francja jest drugim największym eksporterem produktów rolnych po Stanach Zjednoczonych.

import z Francji

Sposób transportu

Większość przewozu towarów w Europie jest obsługiwana przez transport ciężarowy, tak samo jak  import z Francji. Dobrze zachowana europejska sieć dróg ułatwia szybki i łatwy import ze wszystkich zakątków Francji do Twojej firmy w Polsce.

Rezerwując transport w Europie przez Transporteca, jest to zawsze usługa „od drzwi do drzwi”. W ten sposób nie musisz martwić się zbieraniem i / lub dostarczaniem towarów do magazynu, a spedytor unika zbyt dużego oczekiwania w magazynach. Przewoźnik odbierze i dostarczy towary bezpośrednio do drzwi na podane adresy odbioru i dostawy.

Dostępność dróg

Ważne jest żeby mieć świadomość warunków odbioru, jeśli chodzi o import towarów z Francji. W małych wioskach są często wąskie i kręte drogi, co uniemożliwia przejazd dużej ciężarówce. Dlatego ważne jest, aby powiadomić o tym spedytora, aby mógł wysłać mniejszy pojazd. To samo dotyczy dostawy w Polsce. Na przykład, jeśli masz bardzo wąski podjazd, spedytor może wysłać mniejszy samochód, aby dostarczyć towary. W przeciwnym razie spedytor będzie musiał rozładować towar w najbliższym miejscu które to umożliwia, co prawdopodobnie oznacza, że ​​będziesz musiał przenieść towary, samodzielnie, dalej niż to konieczne.

Odbiór i dostawa

Ważne jest, abyś zapoznał się z warunkami załadunku dostawcy. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj mają zarówno rampy, jak i wózek widłowy dostępny do załadunku i rozładunku ciężarówki, podczas gdy mniejsze firmy lub drobni producenci wina często nie mogą zaoferować tych samych warunków i sprzętu załadunkowego. W związku z tym ważne jest, aby importer był poinformowany o warunkach ładowania, które oferuje dostawca i na tej podstawie zamówił odpowiednią usługę dla przesyłki.

Na przykład może być konieczne zamówienie ciężarówki z podnośnikiem, jeśli dostawca nie ma wyposażenia do załadunku i nie może samodzielnie załadować towarów. Podnośnik z tyłu pojazdu służy do podnoszenia i opuszczania towarów. Te same kwestie muszą być brane pod uwagę przy dostawie w Polsce. Czy masz do czynienia z rampą lub wózkiem widłowym, czy potrzebujesz ciężarówki z dźwigiem, aby dostarczyć swoje towary? Ma to kluczowe znaczenie dla spedytora, żeby dostosował odpowiedni pojazd.

Dostępność dróg

Pakowanie

Ważne jest, aby poinformować także o sposobie pakowania towarów. Typowo standardowe towary będą paletyzowane, co oznacza, że ​​Twoje towary są pakowane na palety. Jednak to czy Twoje towary są pakowane na standardowe euro palety, pół palety, angielskie palety lub jakiś inny rodzaj palety, może się różnić. Aby obliczyć cenę za import z Francji, spedytor musi znać konkretną wielkość i wagę przesyłki. Dlatego zawsze warto zapytać o szczegóły dotyczące Twoich towarów u dostawcy, zanim poprosisz o ofertę od spedytora.

Paletyzowane towary są na ogół najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, a także są łatwe w obsłudze. Podczas przewozu z Francji do Polski Twoje towary zostaną ponownie załadowane kilka razy, a im bardziej bezpiecznie i stabilnie towary są pakowane, tym lepiej będą chronione przed potencjalnymi uszkodzeniami. Oczywiście możliwe jest wysyłanie paczek i innych nieparzystych przedmiotów, które nie zostaną  zapakowane na paletach. Wymaga to jednak trochę pracy ze strony spedytora, zanim będzie mógł przedstawić ofertę dotyczącą konkretnej wysyłki.

Czy interesuje Cię import z Francji towarów, które nie mieszczą się na paletach? Wyślij e-maila na adres [email protected] i opowiedz nam o Twojej przesyłce, chętnie przedstawimy Ci niewiążącą ofertę.

Kurier

W przypadku mniejszych przesyłek istnieje również możliwość wysyłania paczek przy pomocy kuriera. Dedykowana usługa przesyłania mniejszych przesyłek jest obsługiwana przez niezależne firmy kurierskie, takie jak FedEX, UPS i TNT. Usługi kurierskie są również zawsze usługą „od drzwi do drzwi” i zazwyczaj pozwalają dostarczyć Twoją przesyłkę szybciej niż zwykły transport drogowy – ale zwykle również po wyższej cenie. Jeżeli zdecydowałeś się na import z Francji przy pomocy firmy kurierskiej, zwróć uwagę, że istnieje znaczna różnica między umowami cenowymi dla dużych klientów a standardowymi taryfami dostępnymi dla wszystkich. Jeśli nie masz własnej umowy o stawce, możesz zdecydować się na usługę spedytorską lub zarezerwować transport przez transporteca.pl, aby skorzystać z naszych zniżek, dla Twojej oszczędności.

Zdecydowanie zalecamy, aby nie przesyłać delikatnych towarów drogą kurierską, ponieważ towary są kilkukrotnie przenoszone i podlegają kilku przeładunków po drodze, zwiększając tym samym ryzyko potencjalnych szkód. Z drugiej strony, jeśli towary są pakowane profesjonalnie i nie są uznawane za delikatne, może to być świetnym rozwiązaniem do wyboru kuriera dla mniejszych przesyłek.

Import z Francji – ramy czasowe?

Niezależnie od tego, gdzie we Francji znajduje się Twój dostawca, import z Francji zajmuje zazwyczaj 5-8 dni, decydując się na standardowy transport drogowy. Spedytor wysyła zazwyczaj samochody z Francji 1-2 tygodniowo, a odbiór z terenu kraju zazwyczaj odbywa się codziennie. W większości przypadków wystarczy zamówienie odbioru z 1-2-dniowym wyprzedzeniem. W dalszej kolejności towary są wysyłane do magazynu wysyłkowego i wysyłane do Polski w pierwszym możliwym terminie wyjazdu. Gdy towary trafiają do Polski, zostaną posortowane według miasta docelowego i zazwyczaj zostaną dostarczone do Ciebie następnego dnia.

Import z Francji - przykłady cen

Przykłady cen

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych cen importu towarów z Francji:

Strasburg – Poznań
1 europaleta, 700 kg
Czas transportu: 5-7 dni
PLN 757

Saint-Étienne – Kraków
2 europalety, 1000 kg
Czas transportu: 5-7 dni
PLN 1296

Paryż – Warszawa
3 europalety, 1800 kg
Czas transportu: 5-7 dni
PLN 1635

Strasbourg – Katowice (kurier)
3 przesyłek, 0.19m3, 40 kg
Czas transportu: 3-4 dni
PLN 291

Swobodny przepływ towarów w UE

Jak wiadomo, Francja jest członkiem UE, a zatem jest również częścią wspólnego rynku, w ramach którego towary mogą swobodnie przepływać pomiędzy krajami UE bez konieczności obejmowania importerów opłatami celnymi. Dlatego też import z Francji do Polski nie jest objęty opłatami celnymi. Więcej informacji na temat importu z krajów UE można znaleźć pod adresem: europa.eu/youreurope/business/vat-customs/cross-border.

Należy jednak pamiętać, że mogą występować ograniczenia dotyczące niektórych towarów i ich ilości, które można importować. Na przykład trzeba płacić podatek akcyzowy przy przywozie wina z Francji. Podatek akcyzowy jest wymagany do przywozu niektórych produktów do Polski, takich jak alkohol i tytoń. Przeczytaj więcej na temat importu alkoholu do Polski.

Jeśli zastanawiasz się nad importem wina z Francji do użytku osobistego, musisz pamiętać, że maksymalna kwota, którą możesz przetransportować to 120 butelek lub 90 litrów na przesyłkę.

Import wina z Francji

Gotowy by rozpocząć import z Francji?

Odwiedź naszą stronę główną, transporteca.pl, gdzie można szybko i łatwo znaleźć i zarezerwować transport. Wystarczy wybrać „ceny za palety” lub „ceny paczek”, określić ilość / wymiary i wagę przesyłki, a także wypełnić kod pocztowy lub miasto odbioru i dostawy. Po wprowadzeniu danych kontaktowych otrzymasz ofertę, który jest całkowicie niewiążąca. Teraz możesz zarezerwować transport. Gdy tylko potwierdzisz i zapłacisz za żądaną usługę, Twój dostawca, a także spedytor, otrzyma e-mail z informacjami o rezerwacji i rozpocznie się procedura odbioru.

Jeśli nie możesz znalazłeś tego, czego szukasz, zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie pomożemy.