przewodnik

Wybór Firmy Kurierskiej

Jeżeli transport towarów do kraju lub ich wysyłka ma przebiegać szybko, to firma kurierska będzie Ci w stanie z tym pomóc. Tutaj na stronie możesz wyszukać ceny i czasy transportu u wielu firm kurierskich. Wybór firmy kurierskiej to ważna decyzja, która może zapewnić zadowolenie z wysyłki towarów w kraju.

Kiedy usługi kurierskie są najlepszym wyborem?

Wybór firmy kurierskiej to właściwa decyzja w dwóch poniższych sytuacjach:

W przypadku mniejszych przesyłek, zazwyczaj o objętości poniżej 1 metra sześciennego

Gdy liczy się czas

Firmy kurierskie, w przeciwieństwie do spedytorów i przewoźników drogowych, nie mają ustalonych minimalnych wielkości paczek. Twoje paczki zostaną zmierzone i zważone po przybyciu do centrum dystrybucji i zapłacisz dokładnie za masę i objętość wysyłanych przesyłek. Ani mniej, ani więcej. Oznacza to, iż jeżeli Twoje przesyłki są stosunkowo niewielkie, tzn. o objętości poniżej jednego metra sześciennego, to transport kurierski jest zazwyczaj najtańszym rozwiązaniem.

Słowo „kurier” (duń. kurér) pochodzi od łacińskiego słowa „currere” i francuskiego słowa „courier”, które to oba oznaczają biegacza. To właśnie prędkość jest słowem kluczem w przypadku tego rodzaju firm transportowych. Branża charakteryzuje się wysoką efektywnością, w ramach której paczki są w ciągłym ruchu. Oznacza to, iż paczki są często dostarczane z dnia na dzień, także w transporcie międzynarodowym. Jeżeli liczy się czas, powinieneś skorzystać z usług firmy kurierskiej.

Jak pracuje kurier?

W przypadku transportów kurierskich mamy do czynienia z dużą kontrolą sieci transportowej. Spółki posiadają lub zarządzają własnymi flotami samolotów i/lub samochodów ciężarowych, które transportują ładunki między wieloma centrami dystrybucji, które to także są przez nie zarządzane.

Firmy kurierskie są także bardzo silne na polu technologicznym. Centra dystrybucji charakteryzują się dużym stopniem automatyzacji, a przepływ paczek może być śledzony w czasie rzeczywistym dzięki kodom kreskowym do skanowania i zaawansowanym rozwiązaniom elektronicznym. Tutaj możesz zobaczyć jak FedEx i UPS sobie z tym radzą:

Wybór Firmy Kurierskiej

Wybór firmy kurierskiej – krok po kroku

Pomimo tego, iż niektóre firmy kurierskie działają globalnie, to nie są one najlepszym wyborem w przypadku wszystkich rodzajów transportów kurierskich. W wielu przypadkach lokalna, krajowa lub regionalna firma kurierska może być zarówno lepszym, jak i tańszym rozwiązaniem

  1. Chcesz przetransportować towary w ramach usługi międzykontynentalnej, na przykład do Azji lub USA, to najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie jeden z „trzech gigantów” FedEx, UPS lub DHL.
  2. Chcesz przetransportować Twoje towary z jednego europejskiego kraju do drugiego, to zarówno TNT, jak i GLS posiadają bardzo silną europejską sieć transportową.
  3. Szukasz rozwiązania związanego z dystrybucją w Danii lub w innych krajach nordyckich, powinieneś zacząć od PostNord i Bring.

Na końcu należy dodać, iż jeżeli chcesz dostarczyć coś w ramach granicy Twojego miasta, to powinieneś skontaktować się lokalną firmą kurierską z książki telefonicznej.

Na co mam uważać?

W branży kurierskiej wszystko odbywa się szybko. Czasem wręcz nieco zbyt szybko. Wysokie wymagania dotyczące produktywności sprawiają, iż paczki traktowane są często w nieco brutalny sposób. Zadbaj więc o to, by przedmioty były dobrze zapakowane, tak by mogły wytrzymać transport. W przypadku wysyłki niektórych rzeczy, np. butelek wina, zalecamy transport przewoźnikiem drogowym, pomimo tego, iż to dużo droższe rozwiązanie.