3 Dobre Wskazówki

Transport Towarów Z Chin

Transport towarów z Chin nie musi być skomplikowany. Jeżeli przed zamówieniem weźmiemy pod uwagę kilka kwestii dotyczących wyboru rozwiązania transportowego i firmy transportowej, unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek i ryzyka opóźnień. W tym artykule opisujemy najważniejsze zagadnienia.

1. Czy w przypadku Chin należy wybrać transport morski, czy lotniczy?

Trzema głównymi różnicami pomiędzy transportem morskim i lotniczym są prędkość, cena i kwestie związane ze środowiskiem naturalnym.

W przypadku rozwiązania „od drzwi do drzwi” musisz liczyć się z tym, iż import z Chin zajmuje 35-40 dni w przypadku transportu morskiego i do 10 dni w przypadku transportu lotniczego.

Jeżeli korzystasz z transportu lotniczego, cena zostanie wyliczona na podstawie masy Twojego ładunku. Jeżeli natomiast korzystasz z transportu morskiego, cena zostanie wyliczona na podstawie objętości (metrów sześciennych). Jeżeli np. posiadasz ładunek o masie 500 kilogramów, który zajmuje 3 metry sześcienne, możesz przyjąć, iż transport lotniczy będzie 10-15 razy droższy niż transport morski (więcej przykładowych wyliczeń możesz znaleźć tutaj).

W przypadku transportu morskiego i lotniczego negatywne oddziaływania na środowisko są bardzo różne. Dla przykładu 200 kilogramów towaru przetransportowanego z Chin do Polska obciąża środowisko około 20 razy więcej w przypadku transportu lotniczego w porównaniu do transportu morskiego (zobacz przykład tutaj).

Transport Towarów Z Chin

2. Kogo wybrać?

Gdy wybrałeś już rodzaj transportu, musisz wybrać kto będzie odpowiedzialny za Twoje rozwiązanie transportowe. W tym przypadku to cena i jakość są ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę.

Wielu spedytorów oferuje transport towarów z Chin, lecz ceny transportu mogą się bardzo różnić. Uzyskanie kompletnej ceny może być czasem trudne i wielu przedsiębiorców przeżywa zawód spowodowany nieoczekiwanymi kosztami, które pojawiają się zanim otrzymają oni swoje towary. By móc porównać ceny ważne jest uzyskanie ceny all-in (pol. wszystko wliczone) z gwarancją, iż nie zostaną do niej doliczone dodatkowe koszty.

Jeżeli nie znamy danego spedytora, ocena jakości usługi może być czasem trudna. Najlepszym rozwiązaniem będzie branie pod uwagi doświadczeń innych klientów.

W przypadku handlu z zagranicą musisz zwrócić uwagę na to, iż istnieją różne przepisy dla handlu z krajami UE oraz krajami spoza UE (państwami trzecimi). Musisz być także świadomy, iż import i eksport niektórych towarów wymaga szczególnych zezwoleń.

3. Na co należy zwrócić uwagę?

Kuszącym rozwiązaniem może wydawać się pozostawienie kwestii transportu z Chin do Polska producentowi. W takim przypadku problemem jest jednak to, iż często mamy do czynienia z nieoczekiwanymi kosztami pojawiającymi się przed dostawą towarów, które nierzadko przewyższają cenę frachtu w sytuacji, w której sam zamówiłbyś transport.

My zalecamy zakup usługi transportu towarów z Chin na warunkach zgodnych z regułami FOB lub EXW (więcej przeczytasz tutaj na naszym Aminoblogu). Jeżeli chcesz być całkowicie pewny, iż unikniesz nieoczekiwanych kosztów w Polska, musisz zdobyć cenę all-in.

Spedytorzy podają często czasy transportu do najbliższego portu. Wielu przedsiębiorców jest zaskoczonych, gdy dowiadują się, iż ich towary zostaną dostarczone później, niż się tego spodziewali, gdyż odprawa celna i dowóz zajmuje dodatkowy czas.

Transport Towarów Z Chin

Transport towarów z Chin z Transporteca

Tutaj na naszym portalu możesz porównać i zamówić rozwiązania dla transportu z Chin. Prezentujemy wyłącznie ceny all-in. Dzięki temu oferujemy także gwarancję ceny, tak iż nie ryzykujesz nieoczekiwanych kosztów.

Czasy transportu, które możesz wyszukać u Transporteca, obejmują dostawę bezpośrednio pod Twoje drzwi, z uwzględnieniem odprawy celnej. W ten sposób zapewniamy datę dostawy, na której możesz polegać. U Transporteca skontrolowaliśmy wszystkich spedytorów oferujących transport towarów z Chin, tak iż możesz być pewny, że otrzymasz dobrą obsługę. Za pomocą Transporteca możesz błyskawicznie dokonać zamówienia. Dzięki temu firma transportowa będzie mogła od razu rozpocząć pracę, a Ty nie będziesz musiał czekać na oferty ryzykując opóźnienie dostawy Twoich towarów.

Co mówią klienci?

Gdy firma MOD chciała sprowadzić 350 garniturów z Południowych Chin, zdecydowano się na zamówienie transportu poprzez Transporteca. Robert Esterajher, współzałożyciel MOD, opowiada:

„Po wyszukiwaniu na stronie Transporteca otrzymaliśmy cenę o 30% niższą od ceny, którą zazwyczaj płaciliśmy. Zespół Transporteca posiada dużą wiedzę o Chinach i dlatego czuliśmy, iż byliśmy w pewnych rękach. Obecnie korzystamy z Transporteca przy każdym imporcie z Chin.”